Northwestern Sectional | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Northwestern High School | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
February 18 & 19, 2011
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Results by Round |
Championship - 1st round | |||
Weight: 103 | |||
Weight: 112 | |||
Weight: 119 | |||
Jared Marty (9), Norwayne Fall Nelson Bandy (11), Loudonville, 1:40 Tylor Morris (11), Smithville Fall Tyler Smith (10), Black River, :38 Luke Miller (9), Canton C.C. Def Jeremiah Shilling (9), Dalton |
|||
Weight: 125 | |||
Weight: 130 | |||
Brett Fortune (11), Northwestern Fall Danny Lahood (11), Black River, 3:26 Jeff Powell (10), Tuslaw Fall Chris Constable (11), Waynedale, 3:00 |
|||
Weight: 135 | |||
Brett Naymik (10), Mapleton Fall Anthony Ginella (11), Canton C.C., 4:55 Dylan Marthey (10), Tuslaw M-Dec Hanna Hall (11), Chippewa, 16-3 Brad Wardell (9), Waynedale Fall Michael Itschner (9), Loudonville, :16 Logan Studer (10), Norwayne M-Dec Zach Myers (11), Orrville, 11-1 Jay Lucas (12), Black River Fall Alex Heldenbrand (10), Hillsdale, 3:45 |
|||
Weight: 140 | |||
Seth Heldenbrand (11), Hillsdale Fall Tyler Trogdon (9), Smithville, 1:22 Jake Flechler (9), Triway Fall Logan Ammond (9), Tuslaw, 1:18 Logan Hershey (12), Northwestern Fall Joe Boyens (9), Norwayne, :58 Jerod McCluggage (12), Waynedale Fall C.J. Brunner (11), Canton C.C., 1:16 |
|||
Weight: 145 | |||
Tyler Topp (12), Northwestern Fall Sean Holly (9), Black River, :24 Brent Carr (12), Triway Fall Zach Roznowski (11), Canton C.C., 1:44 Mark Bramley (12), Chippewa M-Dec Clay Hardie (10), Tuslaw, 15-4 Brenden Stanley (10), Waynedale Fall Lee Burkholder (10), Hillsdale, 1:46 |
|||
Weight: 152 | |||
Jake Finley (11), Hillsdale Fall Logan Hange (12), Dalton, 2:19 |
|||
Weight: 160 | |||
Steven Elliott (11), Tuslaw Fall Josh Brant (10), Mapleton, 1:20 |
|||
Weight: 171 | |||
Bryson Hall (12), Chippewa Fall Gene Holston (11), Triway, 4:35 Derrick Altenburger (12), Northwestern Fall Jake Maund (10), Black River, 1:22 Mark Hilty (11), Smithville Fall Mike Eberhardt (10), Tuslaw, 3:24 Trevor White (11), Orrville Fall Scott Ezzo (12), Canton C.C., :59 Derreck Ernsberger (12), Mapleton Fall Zach Bright (11), Waynedale, 1:27 Dylan Bender (12), Loudonville Fall Mitch Murray (9), Norwayne, :53 |
|||
Weight: 189 | |||
Roy Zollinger (9), Norwayne Fall Patrick Russell (12), Black River, 1:31 Zach Zody (11), Triway Fall Mark Gingerich (11), Waynedale, 5:56 Cody Myers (12), Hillsdale Fall Matt Davis (11), Orrville, 6:08 |
|||
Weight: 215 | |||
Terry Sas (11), Black River Fall John Zimmerly (10), Norwayne, 1:57 Trevor Badertscher (11), Hillsdale Fall Trevor Seymour (11), Canton C.C., 4:46 |
|||
Weight: 285 | |||
Larry Miller (11), Dalton Fall Jarod Brant (11), Mapleton, 4:22 Austin Cary (10), Loudonville Fall Nick Kelly (9), Hillsdale, 2:16 Paul Kelbly (11), Smithville Fall Josh Myers (12), Tuslaw, :54 Zack Srock (10), Chippewa Fall David Wellman (10), Waynedale, :38 |
|||
Championship - Quarterfinals | |||
Weight: 103 | |||
Zack Durbin (9), Mapleton Fall A.J. Varnes (10), Triway, 3:14 Chris Richardson (9), Waynedale Fall Jesse Young (9), Northwestern, 3:32 Alex Tschiegg (10), Orrville M-Dec Zack Kuhlins (12), Tuslaw, 10-2 |
|||
Weight: 112 | |||
Ben Britton (11), Norwayne Fall Danny Markino (9), Canton C.C., 1:04 Derek Gregan (9), Northwestern T-Fall Shelby Hall (9), Chippewa, 5:22 Spencer White (9), Black River Fall Kody Kosier (9), Triway, 1:18 Tyler Harter (12), Waynedale Fall Danny Luangraj (9), Orrville, 1:43 |
|||
Weight: 119 | |||
Dion Perez (10), Tuslaw Fall Jared Marty (9), Norwayne, 1:08 John Hamm (11), Triway Fall Tylor Morris (11), Smithville, 5:39 Grant Genet (9), Chippewa Fall Kyler Tucker (10), Orrville, 2:23 Tyler Berry (10), Northwestern Fall Luke Miller (9), Canton C.C., :42 |
|||
Weight: 125 | |||
Dustin Grier (11), Norwayne Fall Kyle Cook (10), Northwestern, 1:28 Zach Wade (11), Triway Fall Michael Shilling (9), Dalton, 1:37 Dakota Stanley (9), Waynedale Fall Jonah Dunn (11), Tuslaw, 3:37 |
|||
Weight: 130 | |||
Brett Fortune (11), Northwestern M-Dec Sammy Nigh (12), Triway, 17-6 Andrew Everett (10), Dalton Dec Cruz Ramnarine (12), Canton C.C., 15-8 Kurt Moore (10), Norwayne Dec Brad Potter (10), Orrville, 11-6 Jeff Powell (10), Tuslaw Fall Colt Black (10), Mapleton, 3:25 |
|||
Weight: 135 | |||
A.J. Byler (12), Triway Dec Brett Naymik (10), Mapleton, 13-11 Dylan Marthey (10), Tuslaw Dec Noah Dupont (11), Northwestern, 13-7 Brad Wardell (9), Waynedale Fall Logan Studer (10), Norwayne, 1:54 Trevor Vogelhuber (12), Dalton Dec Jay Lucas (12), Black River, OT 7-5 |
|||
Weight: 140 | |||
Seth Heldenbrand (11), Hillsdale M-Dec Chuck Morlan (10), Chippewa, 11-2 Jake Flechler (9), Triway Fall Lukas Johnson (12), Dalton, 2:29 Logan Hershey (12), Northwestern Dec Tom Buchanan (10), Mapleton, 8-3 Jarrod Pierce (12), Black River Dec Jerod McCluggage (12), Waynedale, OT 3-1 |
|||
Weight: 145 | |||
Tyler Topp (12), Northwestern Fall Derek Gore (10), Norwayne, 2:46 Brent Carr (12), Triway Fall Logan Vaughan (12), Mapleton, 1:42 Mark Bramley (12), Chippewa Fall Troy Schaffter (12), Dalton, 1:10 Brenden Stanley (10), Waynedale Fall Zane Vierheller (10), Orrville, 2:56 |
|||
Weight: 152 | |||
Zebulum Beam (11), Waynedale Fall Ryan Gravius (10), Triway, 1:35 D.J. Blair (10), Tuslaw M-Dec Dakota Black (12), Northwestern, 13-4 Jake Finley (11), Hillsdale Dec Heath Rohrbaugh (10), Norwayne, 8-3 Matson Lance (11), Chippewa Fall Seth Terry (11), Black River, 1:47 |
|||
Weight: 160 | |||
Steven Elliott (11), Tuslaw Fall Isaac Ezzo (9), Canton C.C., 1:04 Dylan Eberly (9), Hillsdale Fall Chad Reed (10), Norwayne, 3:16 Joey Meek (9), Northwestern Fall Nick Spach (10), Chippewa, 1:34 Jared Orr (10), Waynedale Fall Josh Hopkins (10), Black River, 1:31 |
|||
Weight: 171 | |||
Bryson Hall (12), Chippewa Fall Derrick Altenburger (12), Northwestern, 3:30 Mark Hilty (11), Smithville Fall Rodney Lehman (11), Dalton, 5:37 Trevor White (11), Orrville Fall Derreck Ernsberger (12), Mapleton, 3:19 Dylan Bender (12), Loudonville Fall Heath Burkholder (12), Hillsdale, 1:47 |
|||
Weight: 189 | |||
Kurt Schaefer (12), Northwestern Fall Roy Zollinger (9), Norwayne, 1:06 Phil Eisenhauer (10), Chippewa Dec John Miller (11), Canton C.C., 10-4 Zach Zody (11), Triway Dec Tom Hilty (11), Smithville, 11-5 Cody Myers (12), Hillsdale Fall Alex Farabaugh (11), Tuslaw, 2:37 |
|||
Weight: 215 | |||
Gage Wyant (12), Orrville M-Dec Tyler Shank (10), Mapleton, 16-2 Alex Wiley (11), Smithville Dec Terry Sas (11), Black River, OT 5-4 Kyle Wadkins (11), Triway Fall Trevor Badertscher (11), Hillsdale, 2:41 Ryan Weber (9), Loudonville Dec Wade Cleaver (12), Waynedale, 3-2 |
|||
Weight: 285 | |||
Eddie Flinner (12), Triway Fall Larry Miller (11), Dalton, :58 Austin Cary (10), Loudonville Fall Joey Benzo (11), Canton C.C., 1:05 Paul Kelbly (11), Smithville Dec Sam Reusser (12), Orrville, 2-1 Zack Srock (10), Chippewa Fall Joey Workman (9), Northwestern, 2:55 |
|||
Consolation - 1st round | |||
Weight: 103 | |||
Weight: 112 | |||
Weight: 119 | |||
Weight: 125 | |||
Weight: 130 | |||
Weight: 135 | |||
Zach Myers (11), Orrville Fall Michael Itschner (9), Loudonville, :59 |
|||
Weight: 140 | |||
Weight: 145 | |||
Weight: 152 | |||
Weight: 160 | |||
Weight: 171 | |||
Jake Maund (10), Black River Fall Gene Holston (11), Triway, 3:22 Scott Ezzo (12), Canton C.C. M-Dec Zach Bright (11), Waynedale, 16-6 |
|||
Weight: 189 | |||
Weight: 215 | |||
Weight: 285 | |||
Consolation - 2nd round | |||
Weight: 103 | |||
Weight: 112 | |||
Weight: 119 | |||
Luke Miller (9), Canton C.C. Fall Nelson Bandy (11), Loudonville, 1:23 Tyler Smith (10), Black River Dec Kyler Tucker (10), Orrville, 3-2 Jared Marty (9), Norwayne DQ Jeremiah Shilling (9), Dalton |
|||
Weight: 125 | |||
Weight: 130 | |||
Danny Lahood (11), Black River Dec Colt Black (10), Mapleton, 9-3 Sammy Nigh (12), Triway Fall Chris Constable (11), Waynedale, :31 |
|||
Weight: 135 | |||
Jay Lucas (12), Black River M-Dec Anthony Ginella (11), Canton C.C., 12-3 Logan Studer (10), Norwayne Dec Hanna Hall (11), Chippewa, 7-1 Noah Dupont (11), Northwestern M-Dec Zach Myers (11), Orrville, 15-7 Alex Heldenbrand (10), Hillsdale Dec Brett Naymik (10), Mapleton, 14-10 |
|||
Weight: 140 | |||
Jerod McCluggage (12), Waynedale Dec Tyler Trogdon (9), Smithville, 8-2 Logan Ammond (9), Tuslaw Dec Tom Buchanan (10), Mapleton, OT 5=3 Joe Boyens (9), Norwayne Fall Lukas Johnson (12), Dalton, 3:50 Chuck Morlan (10), Chippewa M-Dec C.J. Brunner (11), Canton C.C., 13-4 |
|||
Weight: 145 | |||
Zane Vierheller (10), Orrville Fall Sean Holly (9), Black River, 2:40 Zach Roznowski (11), Canton C.C. Fall Troy Schaffter (12), Dalton, 2:17 Clay Hardie (10), Tuslaw T-Fall Logan Vaughan (12), Mapleton, 15-0 Derek Gore (10), Norwayne Fall Lee Burkholder (10), Hillsdale, 2:58 |
|||
Weight: 152 | |||
Dakota Black (12), Northwestern M-Dec Logan Hange (12), Dalton, 8-0 |
|||
Weight: 160 | |||
Josh Hopkins (10), Black River Fall Josh Brant (10), Mapleton, 2:48 |
|||
Weight: 171 | |||
Jake Maund (10), Black River Fall Heath Burkholder (12), Hillsdale, 1:41 Derreck Ernsberger (12), Mapleton Dec Mike Eberhardt (10), Tuslaw, OT 4-2 Rodney Lehman (11), Dalton Fall Scott Ezzo (12), Canton C.C., 1:55 Derrick Altenburger (12), Northwestern Fall Mitch Murray (9), Norwayne, :17 |
|||
Weight: 189 | |||
Alex Farabaugh (11), Tuslaw Dec Patrick Russell (12), Black River, 4-2 John Miller (11), Canton C.C. Fall Mark Gingerich (11), Waynedale, :40 Matt Davis (11), Orrville Dec Roy Zollinger (9), Norwayne, 13-6 |
|||
Weight: 215 | |||
Trevor Badertscher (11), Hillsdale Fall John Zimmerly (10), Norwayne, 1:21 Terry Sas (11), Black River Fall Trevor Seymour (11), Canton C.C., 3:08 |
|||
Weight: 285 | |||
Joey Workman (9), Northwestern Dec Jarod Brant (11), Mapleton, 8-6 Sam Reusser (12), Orrville Fall Nick Kelly (9), Hillsdale, :25 Joey Benzo (11), Canton C.C. Fall Josh Myers (12), Tuslaw, 2:50 Larry Miller (11), Dalton Fall David Wellman (10), Waynedale, 1:38 |
|||
Championship - Semifinals | |||
Weight: 103 | |||
Zack Durbin (9), Mapleton Fall Chris Richardson (9), Waynedale, 2:46 Mike Hozan (10), Black River Dec Alex Tschiegg (10), Orrville, 8-1 |
|||
Weight: 112 | |||
Derek Gregan (9), Northwestern Dec Ben Britton (11), Norwayne, 6-2 Tyler Harter (12), Waynedale M-Dec Spencer White (9), Black River, 10-2 |
|||
Weight: 119 | |||
Dion Perez (10), Tuslaw Dec John Hamm (11), Triway, 7-0 Tyler Berry (10), Northwestern Fall Grant Genet (9), Chippewa, 2:32 |
|||
Weight: 125 | |||
Dustin Grier (11), Norwayne Fall Joey McClain (11), Loudonville, 1:43 Dakota Stanley (9), Waynedale Dec Zach Wade (11), Triway, 11-8 |
|||
Weight: 130 | |||
Brett Fortune (11), Northwestern Fall Andrew Everett (10), Dalton, 1:15 Kurt Moore (10), Norwayne Fall Jeff Powell (10), Tuslaw, 2:28 |
|||
Weight: 135 | |||
Dylan Marthey (10), Tuslaw Dec A.J. Byler (12), Triway, 2-1 Trevor Vogelhuber (12), Dalton Dec Brad Wardell (9), Waynedale, 2-1 |
|||
Weight: 140 | |||
Seth Heldenbrand (11), Hillsdale M-Dec Jake Flechler (9), Triway, 16-5 Logan Hershey (12), Northwestern Dec Jarrod Pierce (12), Black River, 6-4 |
|||
Weight: 145 | |||
Tyler Topp (12), Northwestern Fall Brent Carr (12), Triway, 3:07 Brenden Stanley (10), Waynedale Dec Mark Bramley (12), Chippewa, 5-4 |
|||
Weight: 152 | |||
Zebulum Beam (11), Waynedale T-Fall D.J. Blair (10), Tuslaw, 4:00 Jake Finley (11), Hillsdale Dec Matson Lance (11), Chippewa, 11-5 |
|||
Weight: 160 | |||
Steven Elliott (11), Tuslaw Fall Dylan Eberly (9), Hillsdale, 1:35 Jared Orr (10), Waynedale M-Dec Joey Meek (9), Northwestern, 13-3 |
|||
Weight: 171 | |||
Bryson Hall (12), Chippewa Fall Mark Hilty (11), Smithville, 1:15 Dylan Bender (12), Loudonville M-Dec Trevor White (11), Orrville, 14-3 |
|||
Weight: 189 | |||
Kurt Schaefer (12), Northwestern Fall Phil Eisenhauer (10), Chippewa, 3:19 Zach Zody (11), Triway Fall Cody Myers (12), Hillsdale, 2:43 |
|||
Weight: 215 | |||
Gage Wyant (12), Orrville M-Dec Alex Wiley (11), Smithville, 20-10 Kyle Wadkins (11), Triway Dec Ryan Weber (9), Loudonville, 2-1 |
|||
Weight: 285 | |||
Eddie Flinner (12), Triway Fall Austin Cary (10), Loudonville, 2:43 Zack Srock (10), Chippewa Dec Paul Kelbly (11), Smithville, 3OT 2-1 |
|||
Consolation - 3rd round | |||
Weight: 103 | |||
Jesse Young (9), Northwestern Dec A.J. Varnes (10), Triway, 6-4 |
|||
Weight: 112 | |||
Danny Luangraj (9), Orrville Dec Kody Kosier (9), Triway, OT 15-10 Shelby Hall (9), Chippewa Fall Danny Markino (9), Canton C.C., 1:55 |
|||
Weight: 119 | |||
Luke Miller (9), Canton C.C. Fall Tyler Smith (10), Black River, :41 Tylor Morris (11), Smithville Fall Jared Marty (9), Norwayne, 1:53 |
|||
Weight: 125 | |||
Jonah Dunn (11), Tuslaw M-Dec Michael Shilling (9), Dalton, 16-4 |
|||
Weight: 130 | |||
Brad Potter (10), Orrville Fall Danny Lahood (11), Black River, 2:50 Cruz Ramnarine (12), Canton C.C. Dec Sammy Nigh (12), Triway, 3-1 |
|||
Weight: 135 | |||
Logan Studer (10), Norwayne Dec Jay Lucas (12), Black River, 3-1 Noah Dupont (11), Northwestern Fall Alex Heldenbrand (10), Hillsdale, :20 |
|||
Weight: 140 | |||
Jerod McCluggage (12), Waynedale Fall Logan Ammond (9), Tuslaw, 2:47 Chuck Morlan (10), Chippewa Fall Joe Boyens (9), Norwayne, 3:26 |
|||
Weight: 145 | |||
Zach Roznowski (11), Canton C.C. Fall Zane Vierheller (10), Orrville, 5:44 Clay Hardie (10), Tuslaw Dec Derek Gore (10), Norwayne, 7-2 |
|||
Weight: 152 | |||
Heath Rohrbaugh (10), Norwayne Fall Seth Terry (11), Black River, 2:56 Dakota Black (12), Northwestern Fall Ryan Gravius (10), Triway, :40 |
|||
Weight: 160 | |||
Josh Hopkins (10), Black River M-Dec Nick Spach (10), Chippewa, 12-0 Chad Reed (10), Norwayne Fall Isaac Ezzo (9), Canton C.C., 1:52 |
|||
Weight: 171 | |||
Derreck Ernsberger (12), Mapleton Dec Jake Maund (10), Black River, 4-2 Rodney Lehman (11), Dalton Dec Derrick Altenburger (12), Northwestern, 10-3 |
|||
Weight: 189 | |||
Tom Hilty (11), Smithville Fall Alex Farabaugh (11), Tuslaw, :45 John Miller (11), Canton C.C. Dec Matt Davis (11), Orrville, 11-4 |
|||
Weight: 215 | |||
Trevor Badertscher (11), Hillsdale Dec Wade Cleaver (12), Waynedale, 5-3 Terry Sas (11), Black River Fall Tyler Shank (10), Mapleton, 1:39 |
|||
Weight: 285 | |||
Sam Reusser (12), Orrville Fall Joey Workman (9), Northwestern, 2:09 Larry Miller (11), Dalton Fall Joey Benzo (11), Canton C.C., 3:40 |
|||
Consolation - Semifinals | |||
Weight: 103 | |||
Zack Kuhlins (12), Tuslaw Dec Chris Richardson (9), Waynedale, 10-3 Alex Tschiegg (10), Orrville M-Dec Jesse Young (9), Northwestern, 14-1 |
|||
Weight: 112 | |||
Ben Britton (11), Norwayne Fall Danny Luangraj (9), Orrville, 2:53 Spencer White (9), Black River Dec Shelby Hall (9), Chippewa, 12-5 |
|||
Weight: 119 | |||
John Hamm (11), Triway Fall Luke Miller (9), Canton C.C., :48 Tylor Morris (11), Smithville Dec Grant Genet (9), Chippewa, 4-1 |
|||
Weight: 125 | |||
Jonah Dunn (11), Tuslaw Fall Joey McClain (11), Loudonville, :48 Zach Wade (11), Triway Fall Kyle Cook (10), Northwestern, 1:58 |
|||
Weight: 130 | |||
Andrew Everett (10), Dalton Dec Brad Potter (10), Orrville, OT 4-2 Jeff Powell (10), Tuslaw Fall Cruz Ramnarine (12), Canton C.C., 2:05 |
|||
Weight: 135 | |||
Logan Studer (10), Norwayne Dec A.J. Byler (12), Triway, 3-1 Brad Wardell (9), Waynedale Fall Noah Dupont (11), Northwestern, 2:54 |
|||
Weight: 140 | |||
Jerod McCluggage (12), Waynedale Dec Jake Flechler (9), Triway, 5-3 Jarrod Pierce (12), Black River Fall Chuck Morlan (10), Chippewa, 3:49 |
|||
Weight: 145 | |||
Brent Carr (12), Triway Dec Zach Roznowski (11), Canton C.C., 8-6 Mark Bramley (12), Chippewa Dec Clay Hardie (10), Tuslaw, 11-5 |
|||
Weight: 152 | |||
D.J. Blair (10), Tuslaw Fall Heath Rohrbaugh (10), Norwayne, 4:29 Dakota Black (12), Northwestern Dec Matson Lance (11), Chippewa, 8-7 |
|||
Weight: 160 | |||
Dylan Eberly (9), Hillsdale Dec Josh Hopkins (10), Black River, 7-2 Joey Meek (9), Northwestern Fall Chad Reed (10), Norwayne, 2:43 |
|||
Weight: 171 | |||
Mark Hilty (11), Smithville M-Dec Derreck Ernsberger (12), Mapleton, 11-3 Trevor White (11), Orrville M-Dec Rodney Lehman (11), Dalton, 11-2 |
|||
Weight: 189 | |||
Tom Hilty (11), Smithville M-Dec Phil Eisenhauer (10), Chippewa, 16-4 Cody Myers (12), Hillsdale Fall John Miller (11), Canton C.C., 2:39 |
|||
Weight: 215 | |||
Trevor Badertscher (11), Hillsdale Dec Alex Wiley (11), Smithville, OT 3-1 Ryan Weber (9), Loudonville Dec Terry Sas (11), Black River, 7-3 |
|||
Weight: 285 | |||
Sam Reusser (12), Orrville Fall Austin Cary (10), Loudonville, 2:29 Paul Kelbly (11), Smithville Fall Larry Miller (11), Dalton, :39 |
|||
Finals | |||
Weight: 103 | |||
Chris Richardson (9), Waynedale Def Jesse Young (9), Northwestern Alex Tschiegg (10), Orrville M-Dec Zack Kuhlins (12), Tuslaw, 10-0 Zack Durbin (9), Mapleton Dec Mike Hozan (10), Black River, 5-0 |
|||
Weight: 112 | |||
Shelby Hall (9), Chippewa Dec Danny Luangraj (9), Orrville, 5-0 Ben Britton (11), Norwayne Fall Spencer White (9), Black River, 5:59 Tyler Harter (12), Waynedale Fall Derek Gregan (9), Northwestern, 1:08 |
|||
Weight: 119 | |||
Grant Genet (9), Chippewa Fall Luke Miller (9), Canton C.C., 1:29 John Hamm (11), Triway Dec Tylor Morris (11), Smithville, 9-3 Dion Perez (10), Tuslaw Dec Tyler Berry (10), Northwestern, 8-2 |
|||
Weight: 125 | |||
Joey McClain (11), Loudonville Dec Kyle Cook (10), Northwestern, 10-3 Zach Wade (11), Triway Fall Jonah Dunn (11), Tuslaw, 3:54 Dustin Grier (11), Norwayne Fall Dakota Stanley (9), Waynedale, :27 |
|||
Weight: 130 | |||
Brad Potter (10), Orrville M-Dec Cruz Ramnarine (12), Canton C.C., 11-2 Jeff Powell (10), Tuslaw Fall Andrew Everett (10), Dalton, 2:05 Brett Fortune (11), Northwestern Dec Kurt Moore (10), Norwayne, 7-2 |
|||
Weight: 135 | |||
A.J. Byler (12), Triway Dec Noah Dupont (11), Northwestern, 12-5 Logan Studer (10), Norwayne Def Brad Wardell (9), Waynedale Trevor Vogelhuber (12), Dalton Dec Dylan Marthey (10), Tuslaw, 4-3 |
|||
Weight: 140 | |||
Jake Flechler (9), Triway Dec Chuck Morlan (10), Chippewa, 10-4 Jarrod Pierce (12), Black River Dec Jerod McCluggage (12), Waynedale, 7-1 Logan Hershey (12), Northwestern Dec Seth Heldenbrand (11), Hillsdale, 6-3 |
|||
Weight: 145 | |||
Clay Hardie (10), Tuslaw Fall Zach Roznowski (11), Canton C.C., 3:19 Mark Bramley (12), Chippewa Fall Brent Carr (12), Triway, 4:15 Tyler Topp (12), Northwestern Dec Brenden Stanley (10), Waynedale, 8-4 |
|||
Weight: 152 | |||
Matson Lance (11), Chippewa T-Fall Heath Rohrbaugh (10), Norwayne, 18-2 D.J. Blair (10), Tuslaw M-Dec Dakota Black (12), Northwestern, 12-3 Zebulum Beam (11), Waynedale T-Fall Jake Finley (11), Hillsdale, 26-10 |
|||
Weight: 160 | |||
Josh Hopkins (10), Black River M-Dec Chad Reed (10), Norwayne, 22-8 Joey Meek (9), Northwestern Fall Dylan Eberly (9), Hillsdale, 1:55 Steven Elliott (11), Tuslaw M-Dec Jared Orr (10), Waynedale, 8-0 |
|||
Weight: 171 | |||
Rodney Lehman (11), Dalton M-Dec Derreck Ernsberger (12), Mapleton, 11-1 Trevor White (11), Orrville Dec Mark Hilty (11), Smithville, OT 3-2 Bryson Hall (12), Chippewa T-Fall Dylan Bender (12), Loudonville, 19-4 |
|||
Weight: 189 | |||
John Miller (11), Canton C.C. Def Phil Eisenhauer (10), Chippewa Cody Myers (12), Hillsdale Fall Tom Hilty (11), Smithville, 2:29 Kurt Schaefer (12), Northwestern M-Dec Zach Zody (11), Triway, 11-1 |
|||
Weight: 215 | |||
Terry Sas (11), Black River Dec Alex Wiley (11), Smithville, 9-6 Ryan Weber (9), Loudonville Fall Trevor Badertscher (11), Hillsdale, 2:22 Gage Wyant (12), Orrville Dec Kyle Wadkins (11), Triway, 12-5 |
|||
Weight: 285 | |||
Austin Cary (10), Loudonville Fall Larry Miller (11), Dalton, :51 Sam Reusser (12), Orrville Dec Paul Kelbly (11), Smithville, 5-2 Zack Srock (10), Chippewa Dec Eddie Flinner (12), Triway, 3-1
|