Licensed to: gJ4~LrTE4
Ridgemont Athletic Complex
May 1, 2021
05/01/2021 - 05/01/2021
Meet Scores
Meet Results
MALE TEAM SCORES 1 UPPER SCIOTO VALLEY 7524 88.000 2 ALLEN EAST 6526 84.000 3 FAIRBANKS 5008 60.000 4 RIDGEMONT 6976 47.000 4 PERRY 6334 47.000 6 RIDGEDALE 6770 38.000 7 ELGIN 6494 32.000 8 WAYNESFIELD-GOSHEN 7200 31.000 9 RIVERSIDE 6127 24.000 10 CALVARY CHRISTIAN BCC2 14.000 FEMALE TEAM SCORES 1 FAIRBANKS 5008 121.000 2 ALLEN EAST 6526 116.000 3 RIDGEMONT 6976 103.000 4 WAYNESFIELD-GOSHEN 7200 47.000 5 TEMPLE CHRISTIAN 9075 12.000 6 RIDGEDALE 6770 10.000 7 UPPER SCIOTO VALLEY 7524 6.000 8 RIVERSIDE 6127 4.000 9 ELGIN 6494 3.000
Event 3 GIRLS 100m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Rilynn Jones
Allen East
17.81
2 Maddie Nickles
Allen East
18.76
3 Madeleine Peffer [930]
Fairbanks
18.91
4 Elizabeth Kinnear [5]
Temple Christian
21.06
5 Ruth Eckstein
Ridgemont
21.49
6 Brianne Eickhoff [123]
Fairbanks
21.56
7 Chelsea Davis
Upper Scioto Valley
21.66
8 Bray Caldwell
Ridgemont
22.25
Event 4 BOYS 110m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Deacon Jones
Allen East
18.04
2 Jacob Pinks
Allen East
18.64
3 Colton Long
Ridgedale
18.87
4 Bryce Nisly [134]
Fairbanks
19.16
5 Dominac Trimble
Riverside
19.75
6 Patrick Stacklin
Ridgemont
19.81
7 Carter Kreglow
Riverside
20.34
8 Nathaniel Freshour [130]
Elgin
20.75
9 Jon Cromer
Ridgemont
21.19
10 Carter Oglesbee
Upper Scioto Valley
23.00
Event 5 GIRLS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Ally Gearheart [903]
Fairbanks
12.75
2 Neena McGue
Allen East
14.03
3 Mariel Arend [111]
Fairbanks
14.20
4 Lydia Payne
Allen East
14.37
5 Kate Stahler
Ridgemont
14.50
6 Conleigh High
Waynesfield-Goshen
15.13
7 NaTalya Wilson [20]
Temple Christian
15.37
8 Chelsea Jordan
Upper Scioto Valley
16.61
9 Amelia Ball
Waynesfield-Goshen
16.84
10 Shaye McGill
Riverside
16.87
11 Hannah Staton
Ridgedale
16.96
12 Kristi Hampton
Ridgedale
17.23
13 Ellaina Lemar
Upper Scioto Valley
17.98
14 Zoey Miller
Ridgemont
18.38
15 Julia Kuba [118]
Elgin
31.72
Event 6 BOYS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Kaden Thomas [137]
Elgin
12.58
2 Noah Rhea [923]
Fairbanks
13.30
3 Ashtun Fosnaugh
Ridgedale
13.34
3 Brody Hanes [113]
Fairbanks
13.34
5 Andrue Kindle
Upper Scioto Valley
13.69
6 Johann Wilson
Perry
13.81
7 Izaiah Forrest
Perry
14.25
8 Christian Rogan
Calvary Christian
14.58
9 Jorden Dunham
Riverside
15.02
10 Chris Kearns
Upper Scioto Valley
15.10
11 Kaleb Baker
Ridgedale
16.06
12 Brenden Eckstein
Ridgemont
16.38
13 Lucas Calvert
Allen East
17.35
14 Will Browning
Ridgemont
18.53
Event 9 GIRLS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Marissa Wenger [146]
Fairbanks
6:54.06
2 Cylee Streets
Ridgemont
7:18.00
3 Delaney Neff
Allen East
7:23.50
4 Abby Kohls [107]
Fairbanks
7:24.68
5 Hallie Winslow [108]
Elgin
7:54.38
6 Olivia Newland
Ridgemont
8:45.18
Event 10 BOYS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Wyatt Helton
Upper Scioto Valley
5:28.03
2 J.J. Meihls [110]
Fairbanks
5:43.59
3 Daniel Young
Calvary Christian
5:54.13
4 Troy Spencer
Waynesfield-Goshen
5:55.20
5 Manny Rettig
Allen East
6:07.13
6 Brenden Eckstein
Ridgemont
6:40.95
7 Connor Eckstein
Ridgemont
6:50.95
8 Logan Twomey
Waynesfield-Goshen
7:04.80
9 Weston Decker
Upper Scioto Valley
7:57.59
Event 11 GIRLS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Allen East A
Allen East
58.41
2 Ridgemont A
Ridgemont
1:02.38
3 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
1:05.69
Event 12 BOYS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Upper Scioto Valley A
Upper Scioto Valley
51.46
2 Ridgemont A
Ridgemont
54.21
3 Ridgedale A
Ridgedale
54.38
4 Fairbanks A
Fairbanks
56.28
5 Allen East A
Allen East
57.25
6 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
1:02.09
Event 13 GIRLS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Ally Gearheart [903]
Fairbanks
1:05.18
2 Mollie Thrush [145]
Fairbanks
1:10.06
3 Raegan Hutchison
Waynesfield-Goshen
1:14.60
4 Sydney Munro
Allen East
1:15.98
5 Audrey Crites
Waynesfield-Goshen
1:17.05
6 Vaidea Knox
Ridgemont
1:21.00
7 Hannah Staton
Ridgedale
1:23.10
8 Cylee Streets
Ridgemont
1:24.75
9 Kristi Hampton
Ridgedale
1:30.83
10 Julia Kuba [118]
Elgin
2:02.53
Event 14 BOYS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Kimari Glenn
Perry
56.63
2 Boss Horrison
Perry
57.36
3 Gage Steinke
Waynesfield-Goshen
58.53
4 Isaac Bender
Riverside
1:01.81
5 Brody Hanes [113]
Fairbanks
1:03.46
6 Lincoln Roell
Calvary Christian
1:03.91
7 Evan Ricketts
Ridgedale
1:04.61
8 Benny Powell [909]
Fairbanks
1:05.91
9 Brayden Davis
Ridgedale
1:10.12
10 John Seeley
Ridgemont
1:11.76
11 Julain Bailey
Upper Scioto Valley
1:12.05
12 Lucas Calvert
Allen East
1:22.22
13 Jayden Duvernay
Waynesfield-Goshen
1:30.55
14 Owen Kearns
Ridgemont
1:33.92
15 Quinn Dyer
Upper Scioto Valley
1:34.11
Event 7 GIRLS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Allen East A
Allen East
2:04.53
2 Fairbanks A
Fairbanks
2:13.00
3 Ridgemont A
Ridgemont
2:13.22
4 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
2:25.09
Event 8 BOYS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Ridgedale A
Ridgedale
1:57.96
2 Ridgemont A
Ridgemont
1:58.98
3 Elgin A
Elgin
1:59.74
4 Allen East A
Allen East
1:59.77
5 Upper Scioto Valley A
Upper Scioto Valley
2:13.26
6 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
2:23.96
Event 41 GIRLS 200m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Rilynn Jones
Allen East
31.44
2 Maddie Nickles
Allen East
36.30
3 Chelsea Davis
Upper Scioto Valley
36.66
4 Bray Caldwell
Ridgemont
36.67
5 Madeleine Peffer [930]
Fairbanks
36.90
6 Bre Vermillion
Ridgemont
37.09
7 Hannah Niehaus [133]
Fairbanks
40.05
Event 42 BOYS 200m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Deacon Jones
Allen East
29.31
2 Jacob Pinks
Allen East
30.51
3 Nathaniel Freshour [130]
Elgin
30.56
4 Bryce Nisly [134]
Fairbanks
31.12
5 Colton Long
Ridgedale
31.55
6 Carter Kreglow
Riverside
31.72
7 vincent shuster
Ridgedale
31.88
8 Dominac Trimble
Riverside
32.41
9 Ethan Moore
Ridgemont
32.68
10 Jon Cromer
Ridgemont
33.74
11 Hunter Johnston [131]
Elgin
34.81
12 Carter Oglesbee
Upper Scioto Valley
35.56
Event 17 GIRLS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Audrey Crites
Waynesfield-Goshen
3:05.00
2 Lexie Cushman [904]
Fairbanks
3:06.26
3 Chloe Frye
Waynesfield-Goshen
3:14.15
4 Cylee Streets
Ridgemont
3:15.75
5 Abby Kohls [107]
Fairbanks
3:23.11
6 Hallie Winslow [108]
Elgin
3:24.78
7 Delaney Neff
Allen East
3:28.33
8 Olivia Newland
Ridgemont
3:56.28
Event 18 BOYS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Wyatt Helton
Upper Scioto Valley
2:26.34
2 J.J. Spyker
Allen East
2:31.56
3 Lincoln Roell
Calvary Christian
2:33.84
4 J.J. Meihls [110]
Fairbanks
2:36.56
5 Amarion Jackson
Perry
2:36.76
6 Evan Ricketts
Ridgedale
2:39.73
7 Devan Ramsey
Ridgemont
2:40.51
8 Brody Hanes [113]
Fairbanks
2:41.19
9 Colton Long
Ridgedale
2:46.31
10 Drake Copeland
Waynesfield-Goshen
3:06.63
11 Connor Eckstein
Ridgemont
3:06.84
12 Brady Chapman
Waynesfield-Goshen
3:32.83
Event 19 GIRLS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Ally Gearheart [903]
Fairbanks
27.45
2 Rilynn Jones
Allen East
28.28
3 Dylan Miller
Allen East
31.84
4 Alexis Wojcehowicz [115]
Fairbanks
32.26
5 Kate Stahler
Ridgemont
32.28
6 Laney Elsasser
Ridgemont
34.15
7 Raegan Hutchison
Waynesfield-Goshen
34.53
7 NaTalya Wilson [20]
Temple Christian
34.53
9 Conleigh High
Waynesfield-Goshen
34.77
10 Chelsea Jordan
Upper Scioto Valley
35.41
11 Hannah Staton
Ridgedale
36.03
12 Shaye McGill
Riverside
37.51
13 Kristi Hampton
Ridgedale
40.48
14 Ellaina Lemar
Upper Scioto Valley
40.86
Event 20 BOYS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Gage Steinke
Waynesfield-Goshen
24.79
2 Landon Detwiler
Upper Scioto Valley
25.85
3 Deacon Jones
Allen East
26.69
4 Karson Thomas [133]
Elgin
27.11
5 Noah Rhea [923]
Fairbanks
27.26
6 Isaac Bender
Riverside
27.72
7 Ashtun Fosnaugh
Ridgedale
27.78
8 Michael Deas
Ridgedale
28.13
9 Bryce Nisly [134]
Fairbanks
28.40
10 Johann Wilson
Perry
28.60
11 Diego Williams
Perry
29.05
12 Braylon Hites
Ridgemont
29.60
13 Jorden Dunham
Riverside
30.72
14 Julain Bailey
Upper Scioto Valley
32.03
15 John Seeley
Ridgemont
33.14
16 Logan Shawver
Waynesfield-Goshen
42.77
17 Gavin Conley [154]
Elgin
47.87
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Ridgemont A
Ridgemont
5:21.02
2 Fairbanks A
Fairbanks
5:21.03
Event 24 BOYS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Upper Scioto Valley A
Upper Scioto Valley
4:02.47
2 Perry A
Perry
4:05.96
3 Ridgemont A
Ridgemont
4:53.88
4 Allen East A
Allen East
5:12.37
5 Ridgedale A
Ridgedale
5:21.75
6 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
5:30.62
Event 25 GIRLS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Sierra Studer
Allen East
70'06.00" (21.40m)
2 Emri Harpster
Waynesfield-Goshen
66'03.00" (20.10m)
3 Josie Ufferman [122]
Fairbanks
63'01.00" (19.20m)
4 Lauren Wingfield
Ridgemont
61'02.00" (18.60m)
5 Kendall Pepple
Waynesfield-Goshen
54'11.00" (16.70m)
6 Elizabeth Kinnear [5]
Temple Christian
53'07.00" (16.30m)
7 Alexis Burton
Ridgedale
48'07.00" (14.80m)
8 Gabrielle Heffner [24]
Temple Christian
47'07.00" (14.50m)
9 Riley DaRe [916]
Fairbanks
46'07.00" (14.10m)
10 Olivia Newland
Ridgemont
42'07.00" (12.90m)
Event 26 BOYS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Noah Rhea [923]
Fairbanks
102'03.00" (31.10m)
2 Diego Williams
Perry
99'06.00" (30.30m)
3 Carter Ruppright
Ridgemont
89'05.00" (27.20m)
4 Noah Cox
Perry
88'04.00" (26.90m)
5 Mason Thompson
Upper Scioto Valley
85'02.00" (25.90m)
6 Landon Eaton
Ridgemont
84'03.00" (25.60m)
7 Hewitt Wright
Temple Christian
83'07.00" (25.40m)
8 D.J. Little
Upper Scioto Valley
81'10.00" (24.90m)
9 James Green [932]
Fairbanks
76'07.00" (23.30m)
10 Jayce Turner
Waynesfield-Goshen
76'00.00" (23.10m)
11 Layden Porter
Waynesfield-Goshen
69'07.00" (21.20m)
12 Brody Fultz
Ridgedale
63'09.00" (19.40m)
13 Bradley Davis
Ridgedale
62'07.00" (19.00m)
14 Joel Brooks
Riverside
56'07.00" (17.20m)
15 Gavin Conley [154]
Elgin
49'06.00" (15.00m)
16 Aiden Cervantes [153]
Elgin
45'05.00" (13.80m)
Travis Brooks
Riverside
NM
Event 27 GIRLS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Anna Ramsey
Ridgemont
4'02.00" (1.20m)
2 Maddie Nickles
Allen East
4'00.00" (1.20m)
3 Elle Livia Manns
Ridgemont
3'10.00" (1.10m)
Kailynne Stanley [120]
Fairbanks
NM
Event 28 BOYS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Maddox Underwood
Upper Scioto Valley
5'00.00" (1.50m)
2 Patrick Stacklin
Ridgemont
4'10.00" (1.40m)
3 Tanner Paxson
Allen East
4'06.00" (1.30m)
4 Karson Thomas [133]
Elgin
4'04.00" (1.30m)
5 Kaden Thomas [137]
Elgin
4'04.00" (1.30m)
6 Madox Eagon [112]
Fairbanks
4'02.00" (1.20m)
7 D.J. Helton
Upper Scioto Valley
3'10.00" (1.10m)
7 Dominic Woolum [990]
Fairbanks
3'10.00" (1.10m)
Event 29 GIRLS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Anna Ramsey
Ridgemont
12'04.00" (3.70m)
2 Elizabeth Tillman [907]
Fairbanks
12'03.00" (3.70m)
3 Elizabeth Kinnear [5]
Temple Christian
12'01.00" (3.60m)
4 Shaye McGill
Riverside
11'06.00" (3.50m)
5 Conleigh High
Waynesfield-Goshen
11'03.00" (3.40m)
6 NaTalya Wilson [20]
Temple Christian
11'03.00" (3.40m)
7 Chelsea Davis
Upper Scioto Valley
10'05.00" (3.10m)
8 Kaylee Douglas
Waynesfield-Goshen
10'01.50" (3.00m)
9 Zoey Miller
Ridgemont
9'10.00" (2.90m)
10 Marissa Wenger [146]
Fairbanks
9'08.00" (2.90m)
11 Hallie Winslow [108]
Elgin
9'07.00" (2.90m)
12 Ellaina Lemar
Upper Scioto Valley
8'11.00" (2.70m)
Event 30 BOYS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Maddox Underwood
Upper Scioto Valley
17'01.00" (5.20m)
2 Gage Steinke
Waynesfield-Goshen
17'01.00" (5.20m)
3 Kimari Glenn
Perry
16'03.00" (4.90m)
4 Madox Eagon [112]
Fairbanks
13'09.00" (4.10m)
5 Dominic Woolum [990]
Fairbanks
13'05.00" (4.00m)
6 Lincoln Roell
Calvary Christian
12'09.50" (3.80m)
7 Nathaniel Freshour [130]
Elgin
12'09.00" (3.80m)
8 John Seeley
Ridgemont
12'08.00" (3.80m)
9 Mason Swavel
Ridgemont
12'06.00" (3.80m)
10 Logan Applegate
Ridgedale
12'02.00" (3.70m)
10 Daniel Young
Calvary Christian
12'02.00" (3.70m)
12 Aiden Cervantes [153]
Elgin
11'08.00" (3.50m)
13 Drake Copeland
Waynesfield-Goshen
11'00.00" (3.30m)
14 Quinn Dyer
Upper Scioto Valley
10'06.00" (3.20m)
Event 31 GIRLS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Alexis Burton
Ridgedale
29'05.00" (8.90m)
2 Riley DaRe [916]
Fairbanks
28'11.50" (8.80m)
3 Sierra Studer
Allen East
28'04.00" (8.60m)
4 Lauren Wingfield
Ridgemont
25'11.00" (7.80m)
5 Josie Ufferman [122]
Fairbanks
25'01.75" (7.60m)
6 Kaytlin Billenstein
Ridgemont
23'10.00" (7.20m)
7 Riley Banks
Waynesfield-Goshen
21'05.00" (6.50m)
8 Gabrielle Heffner [24]
Temple Christian
17'07.00" (5.30m)
9 Aubrey Ewing
Waynesfield-Goshen
16'04.00" (4.90m)
10 Julia Kuba [118]
Elgin
10'11.00" (3.30m)
Event 32 BOYS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Mykal Ellerbrock
Upper Scioto Valley
35'08.00" (10.80m)
2 Travis Brooks
Riverside
35'05.00" (10.70m)
3 Brody Fultz
Ridgedale
34'09.00" (10.50m)
4 Braylon Hites
Ridgemont
31'07.00" (9.60m)
5 Benny Powell [909]
Fairbanks
31'07.00" (9.60m)
6 Carter Ruppright
Ridgemont
30'07.00" (9.30m)
7 Diego Williams
Perry
29'07.50" (9.00m)
8 Jayce Turner
Waynesfield-Goshen
29'01.00" (8.80m)
9 Hewitt Wright
Temple Christian
29'00.25" (8.80m)
10 Layden Porter
Waynesfield-Goshen
27'10.50" (8.40m)
11 Vinny Luke [921]
Fairbanks
26'05.50" (8.00m)
12 Noah Cox
Perry
25'04.00" (7.70m)
13 Brandon Helton
Upper Scioto Valley
24'03.00" (7.30m)
14 Jonathan Haupt
Ridgedale
23'00.00" (7.00m)
15 Hunter Johnston [131]
Elgin
20'10.00" (6.30m)
16 Gavin Conley [154]
Elgin
20'02.25" (6.10m)
17 Joel Brooks
Riverside
19'08.00" (5.90m)
Event 33 GIRLS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Ruth Eckstein
Ridgemont
5'06.00" (1.60m)
2 Vaidea Knox
Ridgemont
5'00.00" (1.50m)
Delaney Neff
Allen East
NM
Event 34 BOYS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Jacob Pinks
Allen East
7'06.00" (2.20m)
2 Carter Kreglow
Riverside
7'00.00" (2.10m)
3 Manny Rettig
Allen East
6'06.00" (1.90m)
4 Andrue Kindle
Upper Scioto Valley
6'06.00" (1.90m)
5 Jon Cromer
Ridgemont
6'06.00" (1.90m)
6 Weston Nichols
Ridgemont
5'06.00" (1.60m)