OHSAA SOUTHWEST DISTRICT XC CHAMPIONSHIPS- CEDARVILLE
Cedarville, OH
Elvin R. King XC Course
Saturday, October 24, 2020 OFFICIAL MEET REPORT
printed: 10/24/2020 9:11 PM
Div 2-Boys Race B - 12:45 pm Final Results
TEAM SCORING SUMMARY
Final Standings Score | Scoring Order Total Avg. Spread |
1 WaynesvilleQ 24 | 1-2-3-8-10(12)(15) 1:25:10 17:02 1:25.4 |
2 OakwoodQ 56 | 4-5-14-16-17(19)(25) 1:27:36 17:32 0:38.8 |
3 BethelQ 88 | 7-9-22-23-27(31)(39) 1:29:40 17:56 1:16.2 |
4 Milton-Union 103 | 6-11-13-35-38(44) 1:32:42 18:33 3:06.0 |
5 Ben. Logan 133 | 20-21-26-32-34(40)(43) 1:33:29 18:42 1:32.8 |
6 Graham Local 159 | 24-28-29-37-41(42)(48) 1:37:08 19:26 3:16.4 |
7 Greenon 162 | 18-30-33-36-45 1:38:48 19:46 4:50.2 |
8 Day. Northridge 243 | 46-47-49-50-51 2:13:35 26:43 6:52.1 |
DNP Preble Shawnee |
INDIVIDUAL RESULTS
Athlete YR # Team (Team Place) Score Time Gap Avg. Mile Avg. kM
1 HARVEY, Kaden q SR 2745 2 AMATO, Colin q SR 2742 3 CAMP, Trevor q SR 2744 4 KASH, Becker q JR 2583 5 KASH, Charlie q FR 2584 | Waynesville (1) 1 Waynesville (2) 2 Waynesville (3) 3 Oakwood (1) 4 Oakwood (2) 5 | 16:11.0 --- 16:54.9 44.9 17:07.0 56.0 17:07.9 57.9 17:08.8 58.8 | 5:12.2 3:14.2 5:26.3 3:23.0 5:30.2 3:25.4 5:30.5 3:25.6 5:30.8 3:25.7 |
6 TRITTSCHUH, Eric q JR 2559 7 BRANNAN, Cole q SR 2328 8 ADAMS, Caden q JR 2741 9 SCHWEIKHARDT, Trent q JR 2334 10 KING, Jonas q FR 2747 | Milton-Union (1) 6 Bethel (1) 7 Waynesville (4) 8 Bethel (2) 9 Waynesville (5) 10 | 17:08.9 58.9 17:18.1 1:08.1 17:20.1 1:10.1 17:30.9 1:20.9 17:36.4 1:26.4 | 5:30.8 3:25.8 5:33.8 3:27.6 5:34.4 3:28.0 5:37.9 3:30.2 5:39.7 3:31.3 |
11 MILLER, Chris q SR 2556 12 JOHNSON, Denver q SR 2746 13 BOSTICK, Kyle SR 2554 14 MICHAEL, Sean Q SO 2585 15 BERGER, Jackson Q JR 2743 | Milton-Union (2) 11 Waynesville (6) (12) Milton-Union (3) 13 Oakwood (3) 14 Waynesville (7) (15) | 17:44.7 1:34.7 17:45.3 1:35.3 17:46.0 1:35.0 17:46.1 1:36.1 17:46.4 1:36.4 | 5:42.3 3:32.9 5:42.5 3:33.1 5:42.8 3:33.2 5:42.8 3:33.2 5:42.9 3:33.3 |
16 DAN, Nicholas Q SR 2581 17 JACKSON, Patrick Q SO 2582 18 SPENCE, Ian SO 2488 19 CALEY, Scott Q SR 2580 20 MUNZ, Tucker SR 2322 | Oakwood (4) 16 Oakwood (5) 17 Greenon (1) 18 Oakwood (6) (19) Ben. Logan (1) 20 | 17:46.7 1:36.7 17:46.7 1:36.7 17:54.0 1:43.0 18:02.3 1:52.3 18:06.0 1:55.0 | 5:43.0 3:33.3 5:43.0 3:33.3 5:45.3 3:34.8 5:48.0 3:36.4 5:49.2 3:37.2 |
21 RHOADES, Blake SR 2324 22 HOGGE, Jaiden Q JR 2330 23 ROBERTS, Kaleb Q SR 2332 24 OBURN, Aiden JR 2479 25 WILLIAMS, Ben Q SR 2586 | Ben. Logan (2) 21 Bethel (3) 22 Bethel (4) 23 Graham Local (1) 24 Oakwood (7) (25) | 18:06.3 1:56.3 18:08.0 1:57.0 18:08.3 1:58.3 18:09.1 1:59.1 18:23.4 2:13.4 | 5:49.3 3:37.3 5:49.8 3:37.6 5:49.9 3:37.6 5:50.2 3:37.8 5:54.8 3:40.7 |
26 PENWELL, Trevor SR 2323 27 SCHWEIKHARDT, Bryce Q FR 2333 28 ALDREDGE, Ashton SO 2474 29 BONHAM, Cayden SO 2476 30 JOHNSON, Cooper SO 2487 | Ben. Logan (3) 26 Bethel (5) 27 Graham Local (2) 28 Graham Local (3) 29 Greenon (2) 30 | 18:32.4 2:22.4 18:34.3 2:24.3 18:39.7 2:29.7 18:40.4 2:30.4 18:41.4 2:31.4 | 5:57.7 3:42.5 5:58.3 3:42.8 6:00.0 3:43.9 6:00.2 3:44.1 6:00.6 3:44.3 |
31 PATTON, Nathan Q SR 2331 32 WILLIAMSON, Tayte SR 2327 | Bethel (6) (31) Ben. Logan (4) 32 | 18:47.8 2:37.8 19:05.2 2:55.2 | 6:02.6 3:45.6 6:08.2 3:49.0 |
DirectAthletics MeetPro 1
OHSAA SOUTHWEST DISTRICT XC CHAMPIONSHIPS- CEDARVILLE
Cedarville, OH
Elvin R. King XC Course
Saturday, October 24, 2020 OFFICIAL MEET REPORT
printed: 10/24/2020 9:11 PM
Div 2-Boys Race B - 12:45 pm Final Results
INDIVIDUAL RESULTS (cont'd)
Athlete YR # Team (Team Place) Score Time Gap Avg. Mile Avg. kM
33 WELSHEIMER, Philip JR 2489 34 HUGHES, Andrew JR 2321 35 RUPP, McKinah SR 2557 | Greenon (3) 33 Ben. Logan (5) 34 Milton-Union (4) 35 | 19:20.7 3:10.7 19:38.8 3:28.8 19:47.4 3:37.4 | 6:13.2 3:52.1 6:19.0 3:55.7 6:21.8 3:57.5 |
36 FAUST, Dean SO 2486 37 HOLBROOK, Donovan SR 2477 38 THOMAS, Collin SO 2558 39 DAUGHERTY, John Q FR 2329 40 BRADLEY, Taylor FR 2599 | Greenon (4) 36 Graham Local (4) 37 Milton-Union (5) 38 Bethel (7) (39) Preble Shawnee - | 20:07.3 3:57.3 20:12.6 4:02.6 20:14.9 4:04.9 20:29.1 4:19.1 20:36.0 4:25.0 | 6:28.2 4:01.4 6:29.9 4:02.5 6:30.6 4:03.0 6:35.2 4:05.8 6:37.4 4:07.2 |
41 RHOADES, Eli FR 2325 42 BLOSSER, Zachary JR 2475 43 SMITH, Carter FR 2480 44 SCHIEDERER, Yale SO 2326 45 TACKETT, Austin JR 2602 | Ben. Logan (6) (40) Graham Local (5) 41 Graham Local (6) (42) Ben. Logan (7) (43) Preble Shawnee - | 21:24.7 5:14.7 21:25.5 5:15.5 21:30.1 5:20.1 21:41.4 5:31.4 22:10.4 6:00.4 | 6:53.1 4:16.9 6:53.3 4:17.1 6:54.8 4:18.0 6:58.4 4:20.3 7:07.8 4:26.1 |
46 FOGLE, Colin FR 2555 47 CUNNINGHAM, Cameron SO 2485 48 VO, Ben SR 2408 49 LEACH, Gerald SR 2404 50 MCGUFFEY, Kaden FR 2478 | Milton-Union (6) (44) Greenon (5) 45 Day. Northridge (1) 46 Day. Northridge (2) 47 Graham Local (7) (48) | 22:41.5 6:31.5 22:44.1 6:34.1 23:01.0 6:50.0 23:59.1 7:49.1 24:52.3 8:42.3 | 7:17.8 4:32.3 7:18.6 4:32.8 7:24.0 4:36.2 7:42.7 4:47.8 7:59.8 4:58.4 |
51 BUELOW, Justin SO 2403 52 TURNER, Daven SR 2407 53 MAXWELL, Zach JR 2405 | Day. Northridge (3) 49 Day. Northridge (4) 50 Day. Northridge (5) 51 | 26:49.3 10:39.3 29:52.2 13:42.2 29:53.1 13:43.1 | 8:37.4 5:21.8 9:36.3 5:58.4 9:36.5 5:58.6 |
DirectAthletics MeetPro 2