OHSAA SOUTHWEST DISTRICT XC CHAMPIONSHIPS- CEDARVILLE
Cedarville, OH
Elvin R. King XC Course
Saturday, October 24, 2020 OFFICIAL MEET REPORT
printed: 10/24/2020 9:11 PM
Div 2-Girls Race A - 1:15 pm Final Results
TEAM SCORING SUMMARY
Final Standings Score | Scoring Order Total Avg. Spread |
1 WaynesvilleQ 27 | 2-3-5-6-11(12)(17) 1:38:21 19:41 1:33.2 |
2 TippecanoeQ 59 | 4-7-8-18-22(26)(32) 1:41:53 20:23 1:55.8 |
3 Spr. NorthwesternQ 123 | 9-21-27-30-36(40)(48) 1:48:04 21:37 2:09.4 |
4 Indian LakeQ 138 | 19-24-29-31-35(39)(42) 1:48:35 21:43 1:25.6 |
5 Spr. Shawnee 149 | 1-23-28-44-53(55)(57) 1:48:53 21:47 5:31.3 |
6 Cham. Julienne 158 | 13-15-41-43-46(50)(52) 1:50:48 22:10 2:40.1 |
7 Brookville 172 | 10-16-25-60-61(67)(73) 1:52:08 22:26 4:22.3 |
8 Bellefontaine 221 | 34-37-38-49-63(68)(71) 1:56:12 23:15 2:48.9 |
9 Milton-Union 226 | 20-33-56-58-59 1:56:30 23:18 3:24.9 |
10 Ben. Logan 228 | 14-47-51-54-62(64)(66) 1:56:58 23:24 4:15.6 |
11 Carlisle 321 | 45-65-69-70-72(74) 2:14:29 26:54 5:42.5 |
DNP Graham Local | |
DNP Day. Northridge | |
DNP Greenon |
INDIVIDUAL RESULTS
Athlete YR # Team (Team Place) Score Time Gap Avg. Mile Avg. kM
1 DESANTIS, Audrey q JR 2136 2 ERBACH, Samantha q FR 2235 3 ERBACH, Hope q SR 2234 4 SINNING, Annie q JR 2184 5 GILL, Maria q FR 2236 | Spr. Shawnee (1) 1 Waynesville (1) 2 Waynesville (2) 3 Tippecanoe (1) 4 Waynesville (3) 5 | 18:25.8 --- 18:59.0 32.2 19:21.9 56.1 19:35.0 1:08.2 19:42.9 1:17.1 | 5:55.5 3:41.2 6:06.2 3:47.8 6:13.6 3:52.4 6:17.8 3:55.0 6:20.3 3:56.6 |
6 HARVEY, Kyla q FR 2238 7 HEPT, Shelby q SO 2180 8 WEAD, Gracie q FR 2185 9 LITTLE, Madison q JR 2131 10 HOOPS, Hailey q SR 1876 | Waynesville (4) 6 Tippecanoe (2) 7 Tippecanoe (3) 8 Spr. Northwestern ( 9 Brookville (1) 10 | 19:45.1 1:19.3 19:53.3 1:27.5 20:05.7 1:39.9 20:19.2 1:53.4 20:26.6 2:00.8 | 6:21.0 3:57.0 6:23.7 3:58.7 6:27.7 4:01.1 6:32.0 4:03.8 6:34.4 4:05.3 |
11 GREELY, Emme q FR 2237 12 TEKESTE, Carissa q SO 2240 13 PEASLEE, Amber q JR 1919 14 WIDMARK, Dani q JR 1853 15 DELONG, Charlotte q FR 1917 | Waynesville (5) 11 Waynesville (6) (12) Cham. Julienne (1) 13 Ben. Logan (1) 14 Cham. Julienne (2) 15 | 20:32.1 2:06.3 20:32.4 2:06.6 20:40.0 2:13.2 20:40.6 2:14.8 20:41.1 2:15.3 | 6:36.2 4:06.4 6:36.3 4:06.5 6:38.7 4:08.0 6:38.9 4:08.1 6:39.1 4:08.2 |
16 HOOPS, Hannah q SO 1877 17 MCKEEHAN, Elizabeth Q SO 2239 18 LANDIS, Katie Q FR 2182 19 MILLER, KaiLea Q FR 2010 20 PARSONS, Ty FR 2058 | Brookville (2) 16 Waynesville (7) (17) Tippecanoe (4) 18 Indian Lake (1) 19 Milton-Union (1) 20 | 20:43.4 2:17.6 20:46.0 2:19.2 20:48.4 2:22.6 20:52.2 2:26.4 21:05.2 2:39.4 | 6:39.8 4:08.7 6:40.6 4:09.2 6:41.4 4:09.7 6:42.6 4:10.4 6:46.8 4:13.0 |
21 YONTZ, Kayley Q SO 2134 22 KREBS, Libby Q SO 2181 23 HOLCOMB, Tessa JR 2137 24 WAGNER, Ella Q SR 2013 25 ROSS, Marlee JR 1880 | Spr. Northwestern ( 21 Tippecanoe (5) 22 Spr. Shawnee (2) 23 Indian Lake (2) 24 Brookville (3) 25 | 21:29.6 3:03.8 21:30.7 3:04.9 21:30.9 3:05.1 21:32.5 3:06.7 21:34.1 3:08.3 | 6:54.7 4:17.9 6:55.0 4:18.1 6:55.1 4:18.2 6:55.6 4:18.5 6:56.1 4:18.8 |
26 DEMARCO, Kelsey SO 1987 | Graham Local - | 21:38.6 3:12.8 | 6:57.5 4:19.7 |
DirectAthletics MeetPro 1
OHSAA SOUTHWEST DISTRICT XC CHAMPIONSHIPS- CEDARVILLE
Cedarville, OH
Elvin R. King XC Course
Saturday, October 24, 2020 OFFICIAL MEET REPORT
printed: 10/24/2020 9:11 PM
Div 2-Girls Race A - 1:15 pm Final Results
INDIVIDUAL RESULTS (cont'd)
Athlete YR # Team (Team Place) Score Time Gap Avg. Mile Avg. kM
27 RAMOS, Isa Q SO 2183 28 CHRISTIAN, Alyssa Q FR 2129 29 KLEMMENSEN, Abigail JR 2138 30 SPARKS, Chloe Q FR 2012 | Tippecanoe (6) (26) Spr. Northwestern ( 27 Spr. Shawnee (3) 28 Indian Lake (3) 29 | 21:44.3 3:18.5 21:50.2 3:24.4 21:50.3 3:24.5 21:54.2 3:28.4 | 6:59.4 4:20.9 7:01.3 4:22.0 7:01.3 4:22.1 7:02.6 4:22.8 |
31 BOEHMER, Natalie Q JR 2128 32 RICHARDSON, Elayna Q SO 2011 33 FEDE, Carl Q JR 2179 34 STASIAK, Maddie JR 2059 35 ADELESBERGER, Sophie SO 1834 | Spr. Northwestern ( 30 Indian Lake (4) 31 Tippecanoe (7) (32) Milton-Union (2) 33 Bellefontaine (1) 34 | 21:55.6 3:29.8 21:58.1 3:32.3 21:59.9 3:34.1 22:12.7 3:46.9 22:14.6 3:48.8 | 7:03.0 4:23.1 7:03.8 4:23.6 7:04.4 4:24.0 7:08.5 4:26.5 7:09.1 4:26.9 |
36 METZGER, Hannah Q FR 2009 37 LYDAY, Madison Q JR 2132 38 REIER, Ella FR 1839 39 BUCK, Montana SO 1835 40 WELLS, Erika Q SR 2015 | Indian Lake (5) 35 Spr. Northwestern ( 36 Bellefontaine (2) 37 Bellefontaine (3) 38 Indian Lake (6) (39) | 22:17.7 3:51.9 22:28.6 4:02.8 22:34.9 4:09.1 22:36.5 4:10.7 22:48.2 4:22.4 | 7:10.1 4:27.5 7:13.6 4:29.7 7:15.6 4:31.0 7:16.2 4:31.3 7:19.9 4:33.6 |
41 HAYES, Kensie Q FR 2130 42 ROSSY, Natalie SR 1920 43 WELLS, Deborah Q SR 2014 44 WEAVER, Claire SR 1922 45 ROGERS, Impreza SO 2140 | Spr. Northwestern ( (40) Cham. Julienne (3) 41 Indian Lake (7) (42) Cham. Julienne (4) 43 Spr. Shawnee (4) 44 | 22:51.8 4:26.0 22:58.6 4:32.8 23:00.4 4:34.6 23:08.0 4:41.2 23:09.1 4:43.3 | 7:21.1 4:34.4 7:23.3 4:35.7 7:23.8 4:36.1 7:26.3 4:37.6 7:26.6 4:37.8 |
46 GOODPASTER, Abby SR 1891 47 WISSMAN, Eva JR 1923 48 BARNES, Malori SO 1847 49 PRACK, Anna Q SO 2133 50 HUDSON, Aubrey SO 1838 | Carlisle (1) 45 Cham. Julienne (5) 46 Ben. Logan (2) 47 Spr. Northwestern ( (48) Bellefontaine (4) 49 | 23:18.3 4:52.5 23:20.0 4:53.2 23:35.1 5:09.3 23:37.8 5:12.0 23:41.9 5:16.1 | 7:29.6 4:39.7 7:30.2 4:40.0 7:35.0 4:43.0 7:35.9 4:43.5 7:37.2 4:44.4 |
51 DISCHER, Audrey SO 1918 52 KENNEDY, Kendra SO 1850 53 SMITH, Leiaysa SO 1921 54 MALICKI, Tori SR 2139 55 COPENHAVER, Kerry JR 1849 | Cham. Julienne (6) (50) Ben. Logan (3) 51 Cham. Julienne (7) (52) Spr. Shawnee (5) 53 Ben. Logan (4) 54 | 23:42.8 5:17.0 23:46.0 5:19.2 23:53.7 5:27.9 23:57.1 5:31.3 24:00.3 5:34.5 | 7:37.5 4:44.5 7:38.5 4:45.2 7:41.0 4:46.7 7:42.1 4:47.4 7:43.1 4:48.0 |
56 WILSON, Sydney FR 2141 57 COATE, Madison SO 2056 58 BALLARD, Zoe JR 2135 59 TRACY, Micah SR 2061 60 TOMLINSON, Kelsie SR 2060 | Spr. Shawnee (6) (55) Milton-Union (3) 56 Spr. Shawnee (7) (57) Milton-Union (4) 58 Milton-Union (5) 59 | 24:02.2 5:36.4 24:12.4 5:46.6 24:13.8 5:48.0 24:29.4 6:03.6 24:30.1 6:04.3 | 7:43.7 4:48.4 7:47.0 4:50.5 7:47.4 4:50.8 7:52.5 4:53.9 7:52.7 4:54.0 |
61 MOORE, Kori JR 1879 62 WELSHEIMER, Kate FR 1994 63 LARMEE, Audrey FR 1988 64 KOEWLER, Sophia SO 1878 65 BOYSEL, Mylee FR 1848 | Brookville (4) 60 Greenon - Graham Local - Brookville (5) 61 Ben. Logan (5) 62 | 24:35.0 6:08.2 24:39.0 6:12.2 24:39.7 6:13.9 24:48.9 6:23.1 24:56.1 6:30.3 | 7:54.3 4:55.0 7:55.5 4:55.8 7:55.8 4:55.9 7:58.7 4:57.8 8:01.1 4:59.2 |
66 RISTER, Zoey FR 1840 67 UHL, Nora SO 1989 68 SIEFRING, Libby FR 1852 69 WILLIAMS, Caidence JR 1895 70 MOLLETT, Emily SR 1932 | Bellefontaine (5) 63 Graham Local - Ben. Logan (6) (64) Carlisle (2) 65 Day. Northridge - | 25:03.5 6:37.7 25:15.5 6:49.7 25:27.1 7:01.3 25:35.2 7:09.4 25:41.5 7:15.7 | 8:03.4 5:00.7 8:07.3 5:03.1 8:11.0 5:05.4 8:13.6 5:07.0 8:15.7 5:08.3 |
71 MILLER, Tori SR 1851 72 TAYLOR, Lauren JR 1881 | Ben. Logan (7) (66) Brookville (6) (67) | 25:52.6 7:26.8 25:56.6 7:30.8 | 8:19.2 5:10.5 8:20.5 5:11.3 |
DirectAthletics MeetPro 2
OHSAA SOUTHWEST DISTRICT XC CHAMPIONSHIPS- CEDARVILLE
Cedarville, OH
Elvin R. King XC Course
Saturday, October 24, 2020 OFFICIAL MEET REPORT
printed: 10/24/2020 9:11 PM
Div 2-Girls Race A - 1:15 pm Final Results
INDIVIDUAL RESULTS (cont'd)
Athlete YR # Team (Team Place) Score Time Gap Avg. Mile Avg. kM
73 RATHBUN, Isabelle SO 1993 74 EADER, Olivia SR 1836 75 AUSRA, Emily JR 1889 | Greenon - Bellefontaine (6) (68) Carlisle (3) 69 | 27:21.9 8:56.1 28:09.2 9:43.4 28:13.7 9:47.9 | 8:47.9 5:28.4 9:03.1 5:37.8 9:04.6 5:38.7 |
76 DUNFEE, Halle JR 1890 77 HANKINS, Avery FR 1837 78 LUCAS, Chloe FR 1893 79 FUDULOFF, Charlie JR 1931 80 FLORKEY, Audrey JR 1875 | Carlisle (4) 70 Bellefontaine (7) (71) Carlisle (5) 72 Day. Northridge - Brookville (7) (73) | 28:21.0 9:54.2 28:26.0 9:59.2 29:00.8 10:35.0 29:53.3 11:27.5 35:40.3 17:14.5 | 9:06.9 5:40.2 9:08.5 5:41.2 9:19.7 5:48.1 9:36.6 5:58.7 11:28.2 7:08.1 |
81 MOORE, Greta FR 1894 | Carlisle (6) (74) | 41:57.7 23:31.9 | 13:29.5 8:23.5 |
DirectAthletics MeetPro 3