STARK COUNTY CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
Saturday, September 29, 2007
Boys' Varsity All Teams
Team Score
1. Hoover
5 8 12 15 23 (24) (35) = 63
Adam Stackpole, Nick Stroemple, Zach Goulet, Tyler Stackpole, Sergi
Cribben, Parker Queen, Sean Newman
2. Louisville
1 4 11 19 33 (92) (93) = 68
Kyle Kling, Jarod Williams, Curtis Hanle, Nick Fresenko, Andrew Nelson,
Dillon Frank, Casey Cuenot
3. St. Thomas Aquinas
3 13 28 34 37 (45) (63) = 115
Tony Migliozzi, Nate Addessi, Phil Kress, Dan Opeka, Jordan McKelley,
Dan Bauman, Maurice Kirksey
4. Perry
16 18 20 21 49 (53) (58) = 124
Brandon Wollenberg, Josh Tormasi, Justin Eddy, Matt Welch, Shane
Gillard, Ryan Oster, Jon Melnichenko
5. Jackson
2 29 30 32 46 (51) (67) = 139
Dave Rafailedes, James Lab, Drew Pritt, Brennan Hamilton, Martin Untch,
Kevin Davis, Ryan Miller
6. GlenOak
14 27 42 48 54 (55) (57) = 185
Caleb Withers, Tyler Blair, Richard Schmidt, Andrew Miller, Christian
Jones, Alex Skelley, Kyle Esber
7. Marlington
6 7 59 69 70 (73) (87) = 211
Jarrod Eick, Preston Myers, Dylan Pierce, Kyle Masterson, Scott Brand,
Seth Michael, Aaron Madison
8. Minerva
26 41 47 50 52 (64)(100) = 216
Aaron Roberts, Riley Jobes, Spencer Mapes, Stephen Becker, J.D. King,
Dustin Raper, Alex Emrich
9. Lake
25 36 43 56 61 (76) (79) = 221
Cory Egli, Mike Horning, Justin Groubert, Eric Noall, Jordan Groubert,
T.J. Schafer, Nick Harig
10. Sandy Valley
38 39 44 71 83 (88) (95) = 275
John Coates, Vince Fonte, Sam Gindlesberger, Mike Murphy, Anthony
Davis, Dutch Kirkman, Alec Yutzy
11. Northwest
9 40 68 74 89 (90)(116) = 280
David Leary, Alex Kirkpatrick, Miles Reese, William Peters, Derrick
Reese, Justin Smith, Brandon Justice
12. East Canton
22 31 66 75 94 (104)(121) = 288
Chad Long, James Gibson, J.B. DeRosa, Kyle Sharp, Chase Shrum, Jason
McMannis, Clint Thorn
13. Canton McKinley
17 78 101 102 105 (107)(114) = 403
Josh Cronin, Nick Isla, Mike Alm, Brandon Moore, Stanley Berg, Richie
Harper, Kennan Yoder
14. Canton South
62 81 85 86 91 (97)(109) = 405
Phil Furlong, John Fawcett, Mike Miller, Bryan Ferrer, Greg Fach,
Derrick Toney, Joey Morris
15. Canton Central Cath.
60 77 84 96 99 (103)(113) = 416
Kevin Sellers, Joe Roof, Matt Burgasser, Andy Kirk, Justin Sheil,
Brandon Cannell, Dan Monnot
16. Fairless
10 82 98 119 123 = 432
Chase Robinson, Jake Weber, Chris Groh, Bobby Andrews, Nat Highben
17. Timken
65 80 106 111 115 (120)(122) = 477
Aaron Dukes, Michael Bucklew, Braedon Suminski, Tim Huff, Aaron Sowick,
Jamie Haddad, Stephen Schaffran
18. Tuslaw
72 108 110 112 117 (118)(124) = 519
Matt Wolfe, Brian Ohm, Cody Phillips, Alex Truax, Andy Kendrick,
Thomas Taylor, Matt Hartman