STARK COUNTY CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
Saturday, September 29, 2007
Boys' Middle School
Team Score
1. GlenOak
6 7 17 23 27 (49) (56) = 80
Cory Glines, Michael Greenwell, Anthony Stevens, Chris Daniels, Daniel
Schmidt, Sean McClain, David Seatter
2. Jackson
2 11 16 22 31 (41) (46) = 82
Matt Olinger, Blake Bossart, Alex Mallue, Nathan Seidell, T.J. Fleming,
Chris Ifantiedes, Nate Gardner
3. Louisville
3 5 13 28 48 (58) (61) = 97
Stephen Stamp, Stephen Gronow, Garrett Dasco, Zach Cummings, Adam
Sullivan, Jacob Cummings, Michael Kelly
4. Edison
4 12 30 32 33 (47) (51) = 111
Drew Tormasi, David Kamerer, Aaron Dunn, Bruno Millin, Tyler Weisburn,
Matt Mizer, Logan Klick
5. North Canton
9 14 29 34 37 (38) (45) = 123
Tyler Veldhuizen, Stephen Bowersox, Micheal Clouse, Tyler Maciag,
Andrew Bercaw, Alex Fluke, Steven Burrier
6. Marlington
18 20 21 63 67 (70) (73) = 189
A.J. Milano, Colin Eggleston, Matt Wallace, Tyler Weisent, Jacob
Sutton, Todd Dickerhoof, Kyle Kirk
7. Canton South
10 40 42 43 65 (68) (69) = 200
Josh Schleappi, Joey Stelluto, Spenser Syphers, Walker Catlett, Malik
Allen, Josh Harris, Bryson Davis
8. Alliance
8 19 24 72 78 (93) = 201
Matt Scott, Joey Hogya, Austin Henderschott, Greg Carver, Estlin Haiss,
Seth Hyatt
9. Washington
25 26 50 55 66 (100)(105) = 222
Lane Louive, Matt Shelt, Kyle Peters, Justin Mapp, Andrew Eslich,
Marcus Blocker, Josh Richards
10. Tuslaw
1 36 53 59 74 (75) (83) = 223
Kyle Novak, Trever Stoll, Lucas Aventino, Jacob Phillips, Logan Miller,
Scott Tissot, Trey Dale
11. Fairless
15 39 54 81 82 (87) (90) = 271
Josh Laney, Seb Tressel, Tyler Sparks, Ryan Byer, Nakoa Hunt, Zach
Mehnert, Chad Snyder
12. Minerva
44 57 64 77 79 (92) (96) = 321
Luke Nezbeth, Adam Anderson, Garrett Kubankin, Zach Wallace, Alyx
Mozzochi, Matt Jones, James Sedoris
13. Lake
52 62 76 80 86 (97)(103) = 356
Connor Pinion, Caleb Frank, Travis Watkins, Tyler Newhman, Andrew
Heiser, Mark Hergenrather, Adam Harpley
14. East Canton
35 85 88 94 95 = 397
Tyler Newman, Austin DiPietro, Matt Overcasher, Micah Helems, Alec
Pennell
15. Sandy Valley
60 71 84 89 104 (106)(107) = 408
Zach Leyda, Ben Lehotay, Michael Prazer, Cody Habrun, Dylan Kreiner,
Micheal Shinton, Walker Grossman
16. Canton Central Cath.
91 98 99 101 102 = 491
Robert Brenneman, Zach Lindesmith, William Fay, Adam Fuetter,
Christopher Dick