STARK COUNTY CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
Saturday, September 27, 2007
Boy's Varsity All Teams
Team Score
1. Louisville
6 13 14 16 22 (78) (89) = 71
Curtis Hanle, Jarod Williams, Nick Fresenko, Andrew Nelson, Stephen
Gronow, Garrott Dasco, Dillon Frank
2. Mass. Perry
8 9 10 26 27 (41) (51) = 80
Brandon Wollenberg, Josh Tormasi, Justin Eddy, Shane Gillard, Cody
Sundley, Jon Melnichenko, Kevin McDougal
3. Hoover
7 15 21 30 32 (35) (65) = 105
Sean Newman, Tyler Stackpole, Sergei Cribben, Parker Queen, Jason
Bosyj, Matt Roshak, Michael Kopko
4. St. Thomas Aquinas
2 5 24 33 46 (48) = 110
Jordan McKelley, Nate Addessi, Maurice Kirksey, Brenden O'Brien, Mikey
Pete, Adam Pusateri
5. GlenOak
11 12 36 44 49 (59) (76) = 152
Christian Jones, Tyler Blair, Richard Schmidt, Andrew Miller, Jackson
Zaremba, Kyle Esber, Chris Daniels
6. Jackson
23 34 38 42 50 (56) (60) = 187
Brennan Hamilton, Ian Bonsky, Nick Olinger, Matt Olinger, Josh Benner,
Ben Seidell, Bill Sprit
7. Marlington
1 19 54 58 70 (82) (94) = 202
Jarrod Eick, Kyle Masterson, Seth Michael, Dylan Pierce, Caleb
Williams, Erik Haupt, Daniel Rose
8. East Canton
4 18 45 75 77 (80) (81) = 219
Gabe Henning, Chad Long, Josh Schleappi, Kyle Sharp, Chase Shrum, Joey
Newton, J.B. Derosa
9. Sandy Valley
29 31 47 67 68 (85) (97) = 242
Vince Fonte, Sam Gindlesberger, James Oneill, Alec Yutzy, Jeremy Cain,
Anthony Davis, Alex Grossman
10. Northwest
17 20 53 64 100 (116)(118) = 254
Alex Kirkpatrick, Matt Peters, Derrick Reese, Miles Reese, Justin
Smith, David Neal, Ryan Cutlip
11. Lake
28 43 52 63 74 (83) (93) = 260
Jordan Groubert, T.J. Schafer, Nick Harig, Alex Loy, Matt Downing,
John Gifford, Andy Noall
12. Canton Central Cath.
39 62 66 69 72 (84)(104) = 308
Justin Sheil, Brandon Cannell, Kevin Sellers, Blake Boccuti, A.J.
Ziegler, Seth Laubacher, Tim Weeks
13. Minerva
25 37 71 90 98 (99)(115) = 321
Riley Jobes, Caleb Hudson, Corey Allen, Matt Lebeau, Adam Anderson,
Jordan Stoffer, Alex Mozzochi
14. Tuslaw
55 57 95 105 109 (110) = 421
Matt Wolfe, Alex Truax, Kyle Novak, Austin Byer, Scott Tissot, Trever
Stoll
15. Canton McKinley
61 87 91 92 101 (106)(112) = 432
Nick Isla, Mark Mayle, Brandon Moore, Stanley Berg, Richie Harper,
John Patterson, Tyler Fowler
16. Canton South
40 86 88 107 111 (113)(119) = 432
Mike Miller, John Fawcett, Phil Furlong, Tyler Tucker, Joey Morris,
Jake Kenny, Josh Harris
17. Fairless
3 102 108 114 117 = 444
Chase Robinson, Chris Groh, Tyler Sparks, R.J. Rowe, Orey Schumacher
18. Washington
73 79 96 103 120 = 471
Marcus Burkhart, Lane Louive, Matt Shelt, Tyler Parker, Josh Richards