STARK COUNTY CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
Saturday, October 3, 2009
Boys' Varsity All Teams
Team Score
1. Hoover
4 11 12 15 16 (25) (29) = 58
Tyler Stackpole, Matt Roshak, Alec Hernandez, Tommy Lewis, Michael
Kopko, Parker Queen, Sergi Cribben
2. Louisville
1 3 7 32 40 (50) (59) = 83
Curtis Hanle, Nick Fresenko, Andrew Nelson, Nick Koczwara, Garrett
Dasco, Stephen Stamp, Stephen Gronow
3. GlenOak
6 17 22 23 31 (60) = 99
Jackson Zaremba, Kyle Esber, J.B. Derosa, Richard Schmidt, Andrew
Miller, Nick Withers
4. Mass. Perry
8 20 21 24 30 (35) (39) = 103
Justin Eddy, Corey Williams, Cody Sundley, Nick Digiulio, Chase
Daniels, Kevin McDougal, Aaron White
5. St. Thomas Aquinas
10 18 26 33 36 (48) (55) = 123
Maurice Kirksey, Jordan McKelley, Cory Glines, Brendan O'Brien, Robbie
Hoerr, Kevin Vinci, Mikey Pete
6. Jackson
19 27 42 43 56 (58) (69) = 187
Josh Benner, Matt Olinger, Ben Seidell, Ian Bonsky, Bill Sprit, David
Peters, Blake Bossart
7. East Canton
14 44 49 51 66 (99)(107) = 224
Josh Schleappi, Steve Miller, Chase Shrum, Kyle Sharp, Cody Reichard,
Carl Lucas, Brock Sanders
8. Lake
5 46 52 63 64 (78) (79) = 230
Justin Groubert, Matt Downing, Andy Noall, Rob Montgomery, Pat
Schlafer, Mike Kurtz, Geoff McGinnis
9. Fairless
2 28 73 74 93 (106)(119) = 270
Chase Robinson, Josh Laney, Seb Tressel, Chris Groh, Tyler Sparks,
Orey Schumacher, Ron Rowe
10. Marlington
38 47 61 62 76 (85) (86) = 284
Seth Michael, Caleb Williams, Colin Eggleston, Louis Ringelhan, Matt
Wallace, Jesse Bettis, Jacob Ryan
11. Sandy Valley
13 57 67 75 80 (87)(126) = 292
Sam Gindlesberger, Alex Grossman, Christian Mayfield, James O'Neill,
Nick Williams, Ben Lehotay, Zach Leyda
12. Canton South
34 54 68 83 90 (103)(104) = 329
Mike Miller, John Fawcett, Phil Furlong, Walker Catlett, Cody King,
Spencer Syphers, Cody Graening
13. Minerva
45 65 89 94 105 (108)(115) = 398
Lucas Nezbeth, Caleb Hudson, Adam Anderson, Dan Moran, Zach Lutes,
Jordan Stoffer, Alyx Mozzochi
14. Canton Central Cath.
53 71 82 92 112 (117)(120) = 410
Blake Boccuti, Justin Sheil, Ryan McCarthy, Matt Ovnic, Michael
Moriarty, Will Fay, Alex Barron
15. Northwest
9 95 100 101 114 (121)(132) = 419
Matt Peters, Tyler Hinkle, Ryan Cutlip, Donnie Wells, Austin Romansky,
Mark Bell, Robby Meismer
16. Tuslaw
37 84 98 109 110 (113)(116) = 438
Alex Truax, Jacob Phillips, Trever Stoll, Austin Byer, Scott Tissot,
Michael Wolfe, Lucas Aventino
17. Canton McKinley
41 96 102 118 123 (127) = 480
Nick Isla, Anthony Anderson, Tyler Fowler, Matt Mayle, Richie Harper,
David Dubois
18. Alliance
70 77 81 124 134 = 486
Joey Hogya, Estlin Haiss, Matt Scott, Devin Palmer, Tyler Scott
19. Washington
88 91 111 122 125 (130) = 537
Lane Louive, Tyler Parker, Matt Shelt, Brad Murphy, Josh Richards,
Kyle Peters
20. Canton Timken
72 97 128 129 131 (133) = 557
Jose Doria, Braedon Suminski, Brandon Schneider, Caleb Bucklew, Tim
Montgomery, Ayinde Carter