STARK COUNTY CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
Saturday, October 3, 2009
Girls' Varsity All Teams
Team Score
1. Hoover
2 3 6 7 9 (11) (17) = 27
Allison Peare, Erin Garfield, Megan Monte, Sarah Tirrell, Kelsey Peare,
Jillian Roth, Sara Polatas
2. Jackson
8 19 20 28 34 (51) (72) = 109
Maddie Schuler, Mikki Anderson, Anna Busta, Chase Kinney, April
McPherson, Hannah Soulier, Rose Digianantonio
3. Louisville
1 5 12 47 52 (59) (64) = 117
Mattie Rankin, Mackenzie Rankin, Mandy Mohn, Brittany Yentz, Amanda
Oberster, Sarah Davis, Samantha Pukys
4. Mass. Perry
18 23 25 31 33 (73) (82) = 130
Jackie Genetin, Stacy Cameron, Becca Backus, Hailey Floom, Tara
Rodgers, Summer Gillard, Madison Shaffer
5. GlenOak
15 30 32 41 42 (43) (45) = 160
Emily Mazzaferri, Meghan Shamblen, Sammie Miller, Andrea Vottero,
Paige Miller, Celina Metz, Nancy Osborne
6. Marlington
14 22 35 37 56 (67) (74) = 164
Heidi Steiner, Megan Gonzalez, Katelyn Ryan, Liz Lefever, Hannah
Tarter, Cara Bakan, Kristin Rodabaugh
7. Minerva
4 10 36 57 63 (70) (83) = 170
Kaele Lightfoot, Emily Mapes, Jessica Stanik, Shelbie Carver, Amanda
Brown, Heather Tomlinson, Danyelle Kupfer
8. Lake
16 24 39 46 49 (71) (75) = 174
Jenna Williams, McKenna Strole, Emily Criswell, Kristin Walko, Alli
Cadle, Brielle Black, Mikayla Belopotosky
9. St. Thomas Aquinas
21 29 44 53 54 (58)(100) = 201
Julia Pusateri, Tessa Laubacher, Victoria Laubacher, Emily Wengerd,
Lidia Pedrozo, Emma Laubacher, Theresa Flamos
10. Sandy Valley
13 40 50 62 84 (88) (98) = 249
Connie Collins, Hannah Huston, Megan Welker, Jessica Paul, Elissa
Prazer, Karissa Williams, Natalie Shepler
11. Fairless
27 38 55 66 81 (97)(103) = 267
Liz Gaut, Lauren Weber, Mackenzie Glasgow, Danielle Wilson, Jenny
Wentling, Kady Burcaw, Laura Schmuki
12. Alliance
26 76 79 80 85 (101)(116) = 346
Sylvia Cintron, Madison Lytle, Shaiyenne Albert, Sarah Ferenczy,
Jasmine Towne, Amber Rohrer, Ayla Vineyard
13. Washington
61 77 86 91 94 (102)(105) = 409
Leanne Louive, Ashley Roush, Jessica Specht, Chloe Tirabasso, Jaimie
Harris, Kara Straight, Amanda Roush
14. Canton South
48 89 95 96 99 (104)(109) = 427
Sarah Weaver, Alex Aquino, Angie Grace, Hayley Hookway, Katlyn Holshu,
Lindsey Spivey, Kayla Bloodworth
15. Tuslaw
60 68 90 106 107 (113)(114) = 431
Abbey Warth, Brianna Byer, Paige Ward, Laura Allan, Chelsea Kamph,
Tiffani Mehnert, Kaitlyn Keyser
16. Canton Central Cath.
69 78 87 92 110 (112) = 436
Greer Rothermel, Joy Sellers, Marina Capuano, Courtney Ross, Katelyn
Chessler, Alexis Laign
17. Northwest
65 93 108 111 115 = 492
Becca Henderson, Natalie Goffee, Marlana Samples, Dakota Schreffler,
Taylor Lash