STARK COUNTY CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
Saturday, October 2, 2010
Boys' Varsity All Teams
Team Score
1. Louisville
1 8 11 16 17 (25) (38) = 53
Curtis Hanle, Andrew Nelson, Stephen Stamp, Nick Thomas, Nick Koczwara,
Garrett Dasco, Stephen Gronow
2. Hoover
4 6 7 28 32 (44) (50) = 77
Tommy Lewis, Michael Kopko, Alec Hernandez, Stephen Burrier, Joe
Delamater, Kevin Hernandez, Tyler Veldheizen
3. Jackson
13 19 34 36 40 (43) (49) = 142
Nathan Seidell, Matt Olinger, Blake Bossart, Will Cutler, Alex Mallue,
Devin Metzger, Evan Reed
4. Mass. Perry
12 22 29 41 42 (52) (59) = 146
Aaron White, Chase Daniels, Matt Thiessen, Aaron Dunn, Mike McBurney,
Grant Gillilan, Brad Linerode
5. Marlington
5 9 27 54 55 (79)(105) = 150
Brian Baum, Kyle Masterson, Colin Eggleston, Sam Heavner, Matt Wallace,
Logan Pester, Zach Masterson
6. St. Thomas Aquinas
14 15 30 35 60 (81) (93) = 154
Cory Glines, Maurice Kirksey, Aaron Wengerd, Kevin Vinci, Anthony
Michna, Zachary Byham, Nathan Troy
7. GlenOak
10 33 37 39 45 (53) (78) = 164
Jackson Zaremba, Michael Greenwell, Chris Daniels, Andrew Jeffries,
Brent Yingling, Daniel Schmidt, Ryan Anderson
8. Lake
2 58 74 75 89 (101)(113) = 298
Justin Groubert, Greg Suman, Rob Montgomery, Zach Johnson, Gannen
Cozart, Connor Pinion, Clayton Trainor
9. East Canton
21 47 63 94 100 (103)(120) = 325
Josh Schleappi, Chase Shrum, Cody Reichard, Brock Sanders, Brandon
Klehm, Hayes Poole, R J Weston
10. Canton Central Cath.
26 56 69 88 96 (108)(118) = 335
Blake Boccuti, Blake Babcock, Matt Ovnic, Tim Weeks, Alex Barron, Ryan
McCarthy, Evan Cook
11. Minerva
31 57 70 73 106 (110)(123) = 337
Lucas Nezbeth, Corey Allen, Adam Anderson, Dan Moran, Alyx Mozzochi,
Caleb Hudson, Andre Whiteleather
12. Tuslaw
18 68 72 76 104 (115)(117) = 338
Alex Truax, Jacob Phillips, Austin Byer, Trent Miller, Trever Stoll,
Mitchell Ryan, Eric Miller
13. Fairless
23 46 84 86 109 (116)(130) = 348
Josh Laney, Seb Tressel, Zach Mehnert, Chris Groh, Orey Schumacher,
Tyler Sparks, Cody Betts
14. Northwest
3 71 90 97 99 (127)(128) = 360
Matt Peters, Tyler Hinkle, Ryan Cutlip, Austin Romansky, Mark Bell,
Robby Meismer, Kyle Cutlip
15. Sandy Valley
62 65 67 77 92 (98)(111) = 363
Ben Lehotay, James O'Neill, Zach McCrea, Taylor Diehl, Christian
Mayfield, Walker Grossman, Zach Leyda
16. Alliance
20 48 61 121 131 = 381
Matt Scott, Estlin Haiss, Joey Hogya, Devin Palmer, Tyler Scott
17. Canton South
51 82 83 87 95 (102)(114) = 398
Phil Furlong, Spenser Syphers, Walker Catlett, Cody King, Cody
Graening, Curtis Schleappi, Josh Harris
18. Canton McKinley
24 80 91 112 119 (122)(129) = 426
Joe Caiazza, Brandon Moore, J.J. Patterson, Chris Richardson, Matt
Mayle, Austin Fowler, Joshua Debolt
19. Washington
64 66 85 107 124 (125)(126) = 446
Lane Louive, Keith Murutes, Matt Shelt, Tyler Parker, Robert Thompson,
Ivan McClay, Andrew Eslich