Licensed to: Ridgemont
April 23, 2019
04/23/2019 - 04/23/2019
Meet Scores
Meet Results
MALE TEAM SCORES 1 NORTH UNION NUNI 116.000 2 CARDINGTON-LINCOLN CLIN 46.500 3 VANLUE VAN 40.000 4 RIDGEMONT RMNT 27.500 FEMALE TEAM SCORES 1 NORTH UNION NUNI 92.000 2 VANLUE VAN 61.000 3 RIDGEMONT RMNT 51.000 4 CARDINGTON-LINCOLN CLIN 13.000
Event 1 GIRLS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 North Union A
North Union
12:13.7
2 Ridgemont A
Ridgemont
14:18.2
Event 2 BOYS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 North Union A
North Union
9:12.6
2 Cardington-Lincoln A
Cardington-Lincoln
10:34.8
Event 3 GIRLS 100m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Callie Cromer [741]
Ridgemont
0:17.5
2 Kaylee Smith
North Union
0:20.2
3 Breanna Stone
North Union
0:21.6
Event 4 BOYS 110m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Parker Brandt
North Union
0:21.4
2 Danny Burggraf
North Union
0:21.8
3 Brennan Burke
North Union
0:21.9
Event 5 GIRLS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Bethany Smith [108]
Vanlue
0:13.6
2 Callie Cromer [741]
Ridgemont
0:14.0
3 Emma Franks [119]
Vanlue
0:14.2
4 Sadie Spriggs
North Union
0:15.0
5 Hazel Jolliff [43]
Cardington-Lincoln
0:15.4
6 Faith Price [115]
Vanlue
0:15.6
7 Rachel Stacklin [756]
Ridgemont
0:16.0
8 Makaylin Baily [28]
Cardington-Lincoln
0:18.3
9 Ashlee Drury [64]
Cardington-Lincoln
0:19.9
Event 6 BOYS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Jaxson Harrah
North Union
0:11.9
2 Austin Jamison
North Union
0:12.1
3 Josh Cahill
North Union
0:12.2
4 Tyrese Patterson [702]
Ridgemont
0:12.6
5 Xavier Temple [130]
Vanlue
0:12.7
6 Ethan Young
North Union
0:13.0
7 Joey Bonham [134]
Vanlue
0:13.2
8 Riley Okuley [121]
Vanlue
0:13.6
9 Chase Wellman [135]
Vanlue
0:14.6
10 Dylan Jenkins [715]
Ridgemont
0:14.6
11 Dominic Newland [714]
Ridgemont
0:15.1
12 Ty Miller [138]
Vanlue
0:15.6
13 Ryan Drury [45]
Cardington-Lincoln
0:17.1
14 Brice Moodispaugh [65]
Cardington-Lincoln
0:17.6
15 Thomas Walter [29]
Cardington-Lincoln
0:19.4
16 Wyatt Furer [729]
Ridgemont
0:20.5
Event 7 GIRLS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 North Union A
North Union
2:06.3
2 Vanlue A
Vanlue
2:09.1
3 Ridgemont A
Ridgemont
2:26.4
Event 8 BOYS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 North Union A
North Union
1:40.4
2 Vanlue A
Vanlue
2:15.0
Event 9 GIRLS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Kamryn Rhodes
North Union
6:12.7
2 Joie Carr
North Union
7:34.8
3 Katie Cunningham
North Union
7:39.4
Event 10 BOYS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Mason White [48]
Cardington-Lincoln
4:51.6
2 Adam Brown
North Union
5:06.6
3 Racine Hallabrin [49]
Cardington-Lincoln
5:29.1
4 Casey Clark
North Union
5:32.5
5 Devin Gheen [60]
Cardington-Lincoln
5:48.2
6 Matthew Millington
North Union
5:59.8
7 John Popovich
North Union
7:14.8
Event 11 GIRLS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 North Union A
North Union
1:01.2
2 Ridgemont A
Ridgemont
1:08.5
Event 12 BOYS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 North Union A
North Union
0:47.0
2 Vanlue A
Vanlue
0:51.9
3 Ridgemont B
Ridgemont
0:52.0
4 North Union B
North Union
0:52.1
5 Cardington-Lincoln A
Cardington-Lincoln
0:56.5
6 Ridgemont A
Ridgemont
1:08.3
Event 13 GIRLS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Bethany Smith [108]
Vanlue
1:02.3
2 Emma Franks [119]
Vanlue
1:06.6
3 Brooke Dilbone [750]
Ridgemont
1:17.3
4 Zoei Wilson [746]
Ridgemont
1:24.7
Event 14 BOYS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Isaiah Savage [706]
Ridgemont
1:00.2
2 Jimmy Hallabrin [44]
Cardington-Lincoln
1:01.5
3 Jared Kloepfer [136]
Vanlue
1:02.5
4 Caleb Isler
North Union
1:03.2
5 Payne Clark [722]
Ridgemont
1:05.4
6 Ben Gunder [133]
Vanlue
1:08.7
Event 15 GIRLS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Callie Cromer [741]
Ridgemont
0:51.5
2 Hazel Jolliff [43]
Cardington-Lincoln
0:56.2
3 Kaylee Smith
North Union
0:58.3
Event 16 BOYS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Jeb Patterson [707]
Ridgemont
0:44.8
2 Danny Burggraf
North Union
0:48.2
3 Kaleb Meade [67]
Cardington-Lincoln
0:49.4
4 Parker Brandt
North Union
0:53.4
5 Brennan Burke
North Union
1:07.7
Event 17 GIRLS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Kamryn Rhodes
North Union
2:41.9
2 Taylor Gerschutz [156]
Vanlue
3:02.4
3 Brooke Dilbone [750]
Ridgemont
3:09.5
4 Joie Carr
North Union
3:13.2
5 Cami Lowery [749]
Ridgemont
3:43.8
6 Lexie Oates [763]
Ridgemont
3:55.5
Event 18 BOYS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Adam Brown
North Union
2:08.1
2 Brennan Griffith
North Union
2:10.8
3 Mason White [48]
Cardington-Lincoln
2:15.9
4 Mike Rose [66]
Cardington-Lincoln
2:34.7
5 Casey Clark
North Union
2:39.1
6 John Popovich
North Union
2:57.7
7 Isaiah Savage [706]
Ridgemont
2:59.5
Event 19 GIRLS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Bethany Smith [108]
Vanlue
0:27.9
2 Emma Franks [119]
Vanlue
0:29.2
3 Amanda Howland [767]
Ridgemont
0:30.5
4 Meghan Fuller
North Union
0:30.6
5 Renee Sampson [105]
Vanlue
0:30.7
6 Rachel Stacklin [756]
Ridgemont
0:32.4
7 Sadie Spriggs
North Union
0:32.7
8 Caitlin Schmidt
North Union
0:33.5
9 Makaylin Baily [28]
Cardington-Lincoln
0:39.2
10 Ashlee Drury [64]
Cardington-Lincoln
0:44.1
Event 20 BOYS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Josh Cahill
North Union
0:25.1
2 Austin Jamison
North Union
0:25.8
3 Eric Hamilton [63]
Cardington-Lincoln
0:26.1
4 Ethan Mouser
North Union
0:26.9
5 Ethan Young
North Union
0:27.7
6 Riley Okuley [121]
Vanlue
0:28.5
7 Jared Kloepfer [136]
Vanlue
0:29.8
8 Dylan Jenkins [715]
Ridgemont
0:31.3
9 Chase Wellman [135]
Vanlue
0:32.0
10 Ben Gunder [133]
Vanlue
0:32.5
11 Ty Miller [138]
Vanlue
0:32.7
12 Ryan Drury [45]
Cardington-Lincoln
0:40.0
Event 21 GIRLS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Ashley Hayward
North Union
14:30.0
2 Madelyne Leibler
North Union
14:36.2
3 Joie Carr
North Union
16:56.8
Event 22 BOYS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Racine Hallabrin [49]
Cardington-Lincoln
12:07.6
2 Devin Gheen [60]
Cardington-Lincoln
12:48.0
3 Matthew Millington
North Union
13:21.1
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Vanlue A
Vanlue
4:37.0
2 North Union A
North Union
5:08.1
Event 24 BOYS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 North Union A
North Union
3:46.6
2 Ridgemont A
Ridgemont
4:04.8
3 Vanlue A
Vanlue
4:11.3
4 Cardington-Lincoln A
Cardington-Lincoln
4:16.7
5 North Union B
North Union
4:17.3
Event 25 GIRLS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Sydney Bacon
North Union
112'03.00"
2 Emma Biller [120]
Vanlue
103'00.00"
3 Amanda Howland [767]
Ridgemont
96'09.00"
4 Maliah Snook [142]
Vanlue
84'01.00"
5 Hazel Jolliff [43]
Cardington-Lincoln
67'03.00"
6 Adriana Caudill [128]
Vanlue
66'06.00"
7 Taylor Gerschutz [156]
Vanlue
65'05.00"
8 Guisella Hernandez
North Union
53'06.00"
9 Amelia England
North Union
52'07.00"
10 Danielle Mouser [761]
Ridgemont
49'08.00"
11 Makaylin Baily [28]
Cardington-Lincoln
46'07.00"
12 Tory Stiffler
North Union
46'06.00"
13 Katie Cunningham
North Union
45'11.00"
14 Sydney Alford [118]
Vanlue
37'04.00"
15 Ashlee Drury [64]
Cardington-Lincoln
35'09.00"
Event 26 BOYS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Jaren Kloepfer [132]
Vanlue
106'09.00"
2 Garrett Padovano
North Union
103'06.00"
3 Julius Kloepfer [131]
Vanlue
101'02.00"
4 Eric Hamilton [63]
Cardington-Lincoln
90'04.00"
5 Kane Beltz
North Union
77'03.00"
6 Levi Beiler [717]
Ridgemont
74'05.00"
7 Ashtin Elliott [728]
Ridgemont
71'05.00"
8 Brice Moodispaugh [65]
Cardington-Lincoln
68'02.00"
9 Wyatt Furer [729]
Ridgemont
63'03.00"
10 Ryan Drury [45]
Cardington-Lincoln
41'07.00"
11 Thomas Walter [29]
Cardington-Lincoln
26'04.00"
Event 27 GIRLS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Kaylee Smith
North Union
4'06.00"
2 Callie Cromer [741]
Ridgemont
4'02.00"
3 Maddie Amspaugh [745]
Ridgemont
4'00.00"
Event 28 BOYS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Carson Smith
North Union
5'06.00"
2 Xavier Temple [130]
Vanlue
5'04.00"
3 Jeb Patterson [707]
Ridgemont
5'00.00"
3 Kaleb Meade [67]
Cardington-Lincoln
5'00.00"
5 John Popovich
North Union
5'00.00"
6 Payne Clark [722]
Ridgemont
4'10.00"
Jimmy Hallabrin [44]
Cardington-Lincoln
NM
Event 29 GIRLS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Hazel Jolliff [43]
Cardington-Lincoln
13'06.00"
2 Faith Price [115]
Vanlue
13'01.50"
3 Amanda Howland [767]
Ridgemont
12'11.00"
4 Breanna Stone
North Union
12'01.00"
Event 30 BOYS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Xavier Temple [130]
Vanlue
19'00.50"
2 Tyrese Patterson [702]
Ridgemont
18'06.00"
3 Joey Bonham [134]
Vanlue
18'03.00"
4 Brennan Griffith
North Union
17'03.50"
5 Caleb Isler
North Union
15'06.00"
6 Matthew Millington
North Union
14'11.00"
7 Mike Rose [66]
Cardington-Lincoln
13'09.00"
8 Dylan Jenkins [715]
Ridgemont
12'10.00"
Event 31 GIRLS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Sydney Bacon
North Union
33'04.50"
2 Maliah Snook [142]
Vanlue
29'05.00"
3 Emma Biller [120]
Vanlue
28'01.00"
4 Amelia England
North Union
23'11.00"
5 Makaylin Baily [28]
Cardington-Lincoln
22'02.00"
6 Guisella Hernandez
North Union
21'02.00"
7 Adriana Caudill [128]
Vanlue
20'08.50"
8 Tory Stiffler
North Union
19'06.00"
9 Danielle Mouser [761]
Ridgemont
18'11.00"
10 Ashlee Drury [64]
Cardington-Lincoln
17'06.00"
11 Sydney Alford [118]
Vanlue
15'03.00"
Event 32 BOYS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Jaxson Harrah
North Union
45'01.00"
2 Julius Kloepfer [131]
Vanlue
34'06.00"
3 Eric Hamilton [63]
Cardington-Lincoln
33'03.00"
4 Jeremiah Pickens
North Union
32'11.00"
5 Kane Beltz
North Union
32'08.50"
6 Levi Beiler [717]
Ridgemont
30'00.00"
7 Jaren Kloepfer [132]
Vanlue
29'03.00"
8 Wyatt Furer [729]
Ridgemont
27'03.50"
9 Brice Moodispaugh [65]
Cardington-Lincoln
24'07.50"
10 Ty Miller [138]
Vanlue
23'09.00"
11 Ashtin Elliott [728]
Ridgemont
23'04.50"
12 Ryan Drury [45]
Cardington-Lincoln
21'04.00"
13 Thomas Walter [29]
Cardington-Lincoln
15'09.00"