Licensed to: Waynesfield-Goshen High School
Wapakoneta
Wap, SH, WG
03/30/2021 - 03/30/2021
Meet Scores
Meet Results
MALE TEAM SCORES 1 ST. HENRY SHE 76.000 2 WAPAKONETA WAP 50.500 3 WAYNESFIELD-GOSHEN WGO 47.500 FEMALE TEAM SCORES 1 WAPAKONETA WAP 70.200 2 WAYNESFIELD-GOSHEN WGO 52.600 3 ST. HENRY SHE 49.200
Event 1 GIRLS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WGO
11:34.31
KLENKE, GRACIE, BARRINGTON, RYLIE,
SPENCER, TAYLOR, ZECHMAN, GRACY
2 WAPAKONETA A
WAP
13:05.14
AUGSBURGER, MARIEL, SHROYER, CASSIE,
KOHLER, JENNA, FRAME, MAKAYLA
Event 2 BOYS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 WAPAKONETA A
WAP
9:45.35
SCHADL, CASH, HEFT, KEATON,
SCHLOSSER, NOAH, MEYER, PRESTON
2 ST. HENRY A
SHE
10:13.13
RINDLER, JOSH, STAMMEN, ELI,
STAMMEN, JACK, FULLENKAMP, NOLAN
3 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WGO
10:34.73
ZECHMAN, LEVI, BRODMAN, JOEY,
SPANGLER, ALEC, CLAY, LANDEN
Event 3 GIRLS 100m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 CARNES, SHANNON [418]
WAP
19.05
2 MAHAFFEY, KYLIE [417]
WAP
20.80
3 PATEL, CHARVI [407]
WAP
20.95
4 GAST, AUDREY
SHE
21.76
5 MUHLENKAMP, MARA
SHE
21.93
6 SUTTON, CALLIE [490]
WAP
22.32
7 GRIESHOP, LINDSAY
SHE
22.60
8 LANGE, 3541
SHE
23.09
Event 4 BOYS 110m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 SPECK, IAN
SHE
20.03
2 MOYER, PEYTON [434]
WAP
22.43
3 ZWIEBEL, KALEN [428]
WAP
22.65
4 HOWE, NATHAN
SHE
26.19
Event 5 GIRLS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 AMBOS, NIKANE [439]
WAP
13.86
2 CARNES, SHANNON [418]
WAP
14.40
3 METZGER, KYLEE [424]
WAP
14.47
4 SPECK, CHLOE
SHE
14.84
5 STAMMEN, AVA
SHE
14.90
6 COLLINS, HAYLIE [401]
WAP
15.02
7 BAILEY, MAKAYLA [489]
WAP
15.06
8 PARKER, SAMANTHA [768]
WGO
15.17
9 SCHROER, ELLIE [460]
WAP
15.22
10 VANWANING, KYRA [429]
WAP
15.65
10 MAHAFFEY, KYLIE [417]
WAP
15.65
12 KNOUS, KYIRA [463]
WAP
15.74
13 SPANGLER, ALIVIA [764]
WGO
15.75
14 BEYKE, EMILY
SHE
15.79
15 SMITH, MAKENNA [437]
WAP
16.14
16 YOUTSEY, LAUREN [778]
WGO
16.17
17 KINNINGER, HALEY [420]
WAP
16.33
18 TAYLOR, JOSLYN [428]
WAP
16.95
19 BRODMAN, ANNA [785]
WGO
17.19
20 WILLIAMS, JAYLEN [492]
WAP
17.26
21 GOEWERT, NATALIE
SHE
17.87
Event 6 BOYS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 MULLEN, JACE
WAP
12.25
2 WENDEL, HARRISON
SHE
12.36
3 WEHRLEY, RYAN
SHE
12.89
4 BIEDERMAN, AIDEN [729]
WGO
12.90
5 AINSWORTH, GAVIN [423]
WAP
13.05
6 HACKWORTH, GRANT [432]
WAP
13.18
7 DURHAM, AVERY [707]
WGO
13.49
8 SEVILLANO, REILEY [414]
WAP
14.04
9 FRANCK, GRANT
SHE
14.10
10 CHANTHASIT, NICO [412]
WAP
14.35
11 POST, TY
SHE
14.65
12 KANTNER, AIDEN [430]
WAP
15.46
13 CHAPMAN, CODY [737]
WGO
16.85
Event 7 GIRLS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 WAPAKONETA A
WAP
2:02.06
CARNES, SHANNON, SCHROER, ELLIE,
KOHLER, KALI, METZGER, KYLEE
2 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WGO
2:14.40
SPANGLER, ALIVIA, BAUMGARDNER, CHLOE,
WEBB, PEYTON, TURNER, OLIVIA
3 ST. HENRY A
SHE
2:16.99
GAST, AUDREY, BEYKE, EMILY,
LANGE, 3541, GRIESHOP, LINDSAY
4 WAYNESFIELD-GOSHEN B
WGO
2:20.61
YOUTSEY, LAUREN, BIGLOW, KENNEDY,
VALENTI, CLAIRE, BRODMAN, ANNA
Event 8 BOYS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 ST. HENRY A
SHE
1:40.63
SPECK, IAN, WENDEL, HARRISON,
WEHRLEY, RYAN, LITMER, CHASE
2 WAPAKONETA A
WAP
1:41.79
AINSWORTH, GAVIN, LENHART, COLLIN,
HACKWORTH, GRANT, LENHART, KEATON
3 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WGO
1:48.00
BARRINGTON, BRODY, SAAM, BRANDON,
JORDAN, DALTON, KLENKE, DEVON
199 WAPAKONETA B
WAP
1:49.96
AYERS, ZAVIER, FISHER, BRADEN,
SEVILLANO, REILEY, CHANTHASIT, NICO
Event 9 GIRLS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 HEITKAMP, LEAH
SHE
6:02.20
2 HEATH, ALLY
SHE
6:03.86
3 SHROYER, CASSIE [485]
WAP
6:42.14
4 AUGSBURGER, MARIEL [414]
WAP
6:43.74
5 ZECHMAN, GRACY [755]
WGO
6:57.85
6 SUTHERLAND, KYRA [766]
WGO
7:07.07
Event 10 BOYS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 SUTHERLAND, KORT [721]
WGO
5:04.84
2 SPANGLER, ALEC [709]
WGO
5:18.02
3 MEYER, PRESTON [410]
WAP
5:23.46
4 STAMMEN, ELI
SHE
5:37.95
5 STAMMEN, JACK
SHE
6:05.14
6 COUCH, ETHAN
WAP
6:13.48
7 LIETTE, ZACH
SHE
6:28.12
8 BALSTER, JASON
SHE
6:38.63
Event 11 GIRLS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 WAPAKONETA A
WAP
53.83
CARNES, SHANNON, AMBOS, NIKANE,
KOHLER, KALI, METZGER, KYLEE
2 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WGO
57.46
PARKER, SAMANTHA, SCHLEGEL, ZOE,
BARRINGTON, RYLIE, WERNER, LEAH
3 ST. HENRY A
SHE
57.74
SPECK, CHLOE, STAMMEN, AVA,
BROERING, SAMMI, MUHLENKAMP, MARA
4 WAPAKONETA B
WAP
58.74
COLLINS, HAYLIE, SCHROER, ELLIE,
GOODES, ANDIE, SHANER, ALYSSA
5 WAYNESFIELD-GOSHEN B
WGO
1:04.20
YOUTSEY, LAUREN, BIGLOW, KENNEDY,
VALENTI, CLAIRE, BRODMAN, ANNA
6 WAPAKONETA C
WAP
1:05.50
KNOUS, KYIRA, KINNINGER, HALEY,
CASEBOLT, GRACIE, PATEL, CHARVI
Event 12 BOYS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 WAPAKONETA A
WAP
46.73
AINSWORTH, GAVIN, MULLEN, JACE,
LENHART, KEATON, LENHART, COLLIN
2 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WGO
48.25
CAMPBELL, LAYTON, BIEDERMAN, AIDEN,
DURHAM, AVERY, STEINKE, COLE
3 ST. HENRY A
SHE
50.42
POST, TY, HARROD, HAYDEN,
FRANCK, GRANT, HOWE, NATHAN
4 WAPAKONETA B
WAP
50.92
HACKWORTH, GRANT, SCHLESSELMAN, JACOB,
SEVILLANO, REILEY, FISHER, BRADEN
Event 13 GIRLS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 SPENCER, TAYLOR [750]
WGO
1:01.48
2 AMBOS, NIKANE [439]
WAP
1:06.66
3 STAMMEN, AVA
SHE
1:10.92
4 BIGELOW, KYLEIGH [761]
WGO
1:12.46
5 BURKLO, ALEX [419]
WAP
1:15.45
6 SPECK, CHLOE
SHE
1:15.64
7 TURNER, OLIVIA [767]
WGO
1:17.42
8 LANGE, 3541
SHE
1:17.49
Event 14 BOYS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 LITMER, CHASE
SHE
59.04
2 BARRINGTON, BRODY [706]
WGO
59.94
3 ZECHMAN, LEVI [728]
WGO
1:09.79
Event 15 GIRLS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 BARRINGTON, RYLIE [760]
WGO
51.83
2 SUTTON, CALLIE [490]
WAP
57.97
3 WERNER, LEAH [763]
WGO
58.69
4 ENGLE, KYLEIGH [496]
WAP
59.49
5 MUHLENKAMP, MARA
SHE
1:00.81
6 MAHAFFEY, KYLIE [417]
WAP
1:00.85
7 GAST, AUDREY
SHE
1:02.92
8 PATEL, CHARVI [407]
WAP
1:04.20
Event 16 BOYS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 SPECK, IAN
SHE
45.08
2 STEINKE, COLE [713]
WGO
46.10
3 SCHLOSSER, NOAH [409]
WAP
49.20
4 MOYER, PEYTON [434]
WAP
51.38
5 SCHLESSELMAN, JACOB [425]
WAP
56.22
6 HEFT, KEATON [404]
WAP
57.77
Event 17 GIRLS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 HEITKAMP, LEAH
SHE
2:42.86
2 HEATH, ALLY
SHE
2:43.15
3 KLENKE, GRACIE [754]
WGO
3:09.87
4 BIGLOW, KENNEDY [758]
WGO
3:11.38
5 BIGELOW, CASSIDY [777]
WGO
3:11.87
5 MCDERMITT, MAGGIE [495]
WAP
3:11.87
7 FRAME, MAKAYLA [477]
WAP
3:30.22
8 GALLASPIE, SAVANNAH [475]
WAP
3:42.95
9 KOHLER, JENNA [474]
WAP
3:46.87
Event 18 BOYS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 SUTHERLAND, KORT [721]
WGO
2:13.08
2 BRODMAN, JOEY [727]
WGO
2:29.06
3 STAMMEN, ELI
SHE
2:30.07
4 CLAUSING, KOLVYN [402]
WAP
2:41.06
5 CLAY, LANDEN [701]
WGO
2:50.64
6 HEFT, KEATON [404]
WAP
2:54.78
Event 19 GIRLS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 METZGER, KYLEE [424]
WAP
29.75
2 SCHLEGEL, ZOE [762]
WGO
29.79
3 SCHROER, ELLIE [460]
WAP
31.01
4 SPANGLER, ALIVIA [764]
WGO
31.13
5 COLLINS, HAYLIE [401]
WAP
31.31
6 SHANER, ALYSSA [410]
WAP
31.34
7 CASEBOLT, GRACIE [473]
WAP
31.87
8 BROERING, SAMMI
SHE
32.22
9 VANWANING, KYRA [429]
WAP
32.30
10 BAILEY, MAKAYLA [489]
WAP
32.32
11 BEYKE, EMILY
SHE
33.17
12 TURNER, OLIVIA [767]
WGO
33.39
13 GOODES, ANDIE [431]
WAP
33.63
14 GRIESHOP, LINDSAY
SHE
34.11
15 YOUTSEY, LAUREN [778]
WGO
34.18
16 WEBB, PEYTON [780]
WGO
35.25
17 LANGE, 3541
SHE
35.41
18 GOEWERT, NATALIE
SHE
37.90
19 BRODMAN, ANNA [785]
WGO
38.39
Event 20 BOYS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 HOWE, NATHAN
SHE
25.12
2 JORDAN, DALTON [712]
WGO
27.38
3 SAAM, BRANDON [710]
WGO
27.60
4 FRANCK, GRANT
SHE
27.69
5 SEVILLANO, REILEY [414]
WAP
28.38
6 POST, TY
SHE
29.06
7 CHAPMAN, CODY [737]
WGO
34.44
Event 21 GIRLS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 SPENCER, TAYLOR [750]
WGO
11:29.86
2 AUGSBURGER, MARIEL [414]
WAP
12:41.47
Event 22 BOYS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 SCHADL, CASH [444]
WAP
11:37.70
2 SPANGLER, ALEC [709]
WGO
11:53.71
3 SCHLOSSER, NOAH [409]
WAP
13:26.82
4 BALSTER, JASON
SHE
14:30.30
5 COUCH, ETHAN
WAP
15:11.87
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WGO
4:42.74
WERNER, LEAH, PARKER, SAMANTHA,
BIGELOW, KYLEIGH, BARRINGTON, RYLIE
2 WAPAKONETA A
WAP
4:56.68
AMBOS, NIKANE, WOTEN, RAQUEL,
SHROYER, CASSIE, BURKLO, ALEX
3 WAYNESFIELD-GOSHEN B
WGO
5:18.47
BIGELOW, CASSIDY, BIGLOW, KENNEDY,
TURNER, OLIVIA, KLENKE, GRACIE
Event 24 BOYS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 WAPAKONETA A
WAP
3:43.45
MEYER, PRESTON, LENHART, COLLIN,
FISHER, BRADEN, LENHART, KEATON
2 ST. HENRY A
SHE
3:53.07
WEHRLEY, RYAN, WENDEL, HARRISON,
FULLENKAMP, NOLAN, LITMER, CHASE
3 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WGO
4:00.33
STEINKE, COLE, ZECHMAN, LEVI,
BARRINGTON, BRODY, CLAY, LANDEN
4 WAYNESFIELD-GOSHEN B
WGO
4:27.60
Event 25 GIRLS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 STAMMEN, AVA
SHE
92'07.00"
2 CLUNE, ALICIA
SHE
81'06.00"
3 ZECHMAN, MOLLY [771]
WGO
80'05.00"
4 SCHULTZ, MAGGIE [454]
WAP
70'05.00"
5 GAST, SAMMI
SHE
69'08.00"
6 HEFNER, MIKAYLA [444]
WAP
67'01.00"
7 MYERS, KAYLA [786]
WGO
62'00.00"
8 PUTHOFF, CLAIRE
SHE
60'00.00"
9 SUTTON, KYA [472]
WAP
57'07.00"
10 ONEIL, MADDIE [483]
WAP
52'03.00"
11 COLLINS, SKYLAR [488]
WAP
47'05.00"
12 FAULDER, HALEY [788]
WGO
47'03.00"
13 KIRIAN, RILEY [787]
WGO
45'07.00"
14 SWANEY, HALLE [427]
WAP
37'02.00"
15 GALLASPIE, SAVANNAH [475]
WAP
36'06.00"
Event 26 BOYS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 QUINTER, DUSTIN
SHE
123'03.00"
2 KELLER, BRANDON
SHE
121'05.00"
3 LEFELD, TATE
SHE
100'02.00"
4 THOMAS, PEYTON
SHE
98'07.00"
5 DUNSON, CHASE [735]
WGO
92'02.00"
6 EISERT, ALEX [442]
WAP
90'07.00"
7 SCHWENZER, ETHAN
SHE
86'04.00"
8 JAMES, ROMAN [738]
WGO
81'08.00"
9 BARHORST, JEROD
SHE
79'05.00"
10 BROWN, AUSTIN [480]
WAP
76'03.00"
10 IMEL, JACOB
SHE
76'03.00"
12 BRUNSWICK, AIDEN
SHE
71'00.00"
13 YODER, JOHNATHAN [739]
WGO
60'04.00"
14 KANTNER, AIDEN [430]
WAP
59'03.00"
15 HICKS, CALEB
WAP
58'10.00"
16 HOOK, TRENTON [459]
WAP
47'02.00"
Event 27 GIRLS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 ENGLE, KYLEIGH [496]
WAP
4'08.00"
2 SPENCER, TAYLOR [750]
WGO
4'06.00"
2 SCHLEGEL, ZOE [762]
WGO
4'06.00"
2 HEITKAMP, LEAH
SHE
4'06.00"
5 MUHLENKAMP, MARA
SHE
4'04.00"
6 BAUMGARDNER, CHLOE [784]
WGO
3'10.00"
6 KOHLER, KALI [491]
WAP
3'10.00"
6 GRIESHOP, LINDSAY
SHE
3'10.00"
9 SUTTON, CALLIE [490]
WAP
3'08.00"
Event 28 BOYS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 LENHART, COLLIN [435]
WAP
5'08.00"
1 FULLENKAMP, NOLAN
SHE
5'08.00"
3 COURTER, JACKSON [441]
WAP
5'06.00"
4 SPECK, IAN
SHE
5'04.00"
5 BARHORST, JEROD
SHE
5'02.00"
6 KLENKE, DEVON [716]
WGO
4'08.00"
Event 29 GIRLS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 STAMMEN, AVA
SHE
13'10.00"
2 PRICE, JILLIAN [471]
WAP
12'05.00"
3 MAHAFFEY, KYLIE [417]
WAP
12'04.00"
4 KOHLER, KALI [491]
WAP
12'02.00"
4 SMITH, MAKENNA [437]
WAP
12'02.00"
6 PARKER, SAMANTHA [768]
WGO
12'01.00"
6 KLENKE, GRACIE [754]
WGO
12'01.00"
8 VALENTI, CLAIRE [770]
WGO
11'08.00"
9 KINNINGER, HALEY [420]
WAP
11'04.00"
10 BAILEY, MAKAYLA [489]
WAP
11'00.00"
11 TAYLOR, JOSLYN [428]
WAP
10'00.00"
12 WEBB, PEYTON [780]
WGO
9'11.00"
13 BIGLOW, KENNEDY [758]
WGO
9'08.00"
14 GOEWERT, NATALIE
SHE
9'07.00"
15 ZECHMAN, GRACY [755]
WGO
9'04.00"
Event 30 BOYS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 WEHRLEY, RYAN
SHE
16'05.00"
2 JORDAN, DALTON [712]
WGO
16'02.00"
2 HACKWORTH, GRANT [432]
WAP
16'02.00"
2 SAAM, BRANDON [710]
WGO
16'02.00"
5 CAMPBELL, LAYTON [730]
WGO
15'06.25"
6 FISHER, BRADEN [415]
WAP
14'10.00"
6 POST, TY
SHE
14'10.00"
8 CLAUSING, KOLVYN [402]
WAP
14'08.00"
9 MOYER, PEYTON [434]
WAP
13'04.00"
10 KANTNER, AIDEN [430]
WAP
12'00.00"
11 CHANTHASIT, NICO [412]
WAP
10'07.00"
12 CHAPMAN, CODY [737]
WGO
9'02.00"
Event 31 GIRLS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 STAMMEN, ALYSSA
SHE
29'02.00"
2 CLUNE, ALICIA
SHE
28'02.00"
3 ZECHMAN, MOLLY [771]
WGO
26'09.00"
4 SCHULTZ, MAGGIE [454]
WAP
25'10.00"
5 ONEIL, MADDIE [483]
WAP
24'09.00"
6 PUTHOFF, CLAIRE
SHE
24'04.00"
7 KIRIAN, RILEY [787]
WGO
22'03.00"
8 HEFNER, MIKAYLA [444]
WAP
21'11.00"
9 MYERS, KAYLA [786]
WGO
20'03.00"
10 FAULDER, HALEY [788]
WGO
19'11.00"
11 SUTTON, KYA [472]
WAP
19'10.00"
12 GAST, SAMMI
SHE
18'05.00"
13 SWANEY, HALLE [427]
WAP
18'00.00"
14 COLLINS, SKYLAR [488]
WAP
16'06.00"
Event 32 BOYS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 THOMAS, PEYTON
SHE
40'08.00"
2 QUINTER, DUSTIN
SHE
39'06.00"
3 LEFELD, TATE
SHE
38'06.00"
4 DUNSON, CHASE [735]
WGO
35'08.00"
5 SCHWENZER, ETHAN
SHE
35'01.00"
6 BROWN, AUSTIN [480]
WAP
34'03.00"
6 KELLER, BRANDON
SHE
34'03.00"
8 JAMES, ROMAN [738]
WGO
32'03.50"
9 EISERT, ALEX [442]
WAP
31'06.00"
10 YODER, JOHNATHAN [739]
WGO
31'02.00"
11 IMEL, JACOB
SHE
28'01.00"
12 BARHORST, JEROD
SHE
27'04.00"
12 BRUNSWICK, AIDEN
SHE
27'04.00"
12 HICKS, CALEB
WAP
27'04.00"
15 HOOK, TRENTON [459]
WAP
22'02.50"
Event 33 GIRLS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 SPECK, CHLOE
SHE
7'06.00"
2 MCDERMITT, MAGGIE [495]
WAP
6'06.00"
2 BROERING, SAMMI
SHE
6'06.00"
2 SUTHERLAND, KYRA [766]
WGO
6'06.00"
2 WERNER, LEAH [763]
WGO
6'06.00"
2 BIGELOW, KYLEIGH [761]
WGO
6'06.00"
7 WOTEN, RAQUEL [442]
WAP
5'06.00"
7 SUTTON, SIERRA [416]
WAP
5'06.00"
7 SHANER, ALYSSA [410]
WAP
5'06.00"
Event 34 BOYS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 STEINKE, COLE [713]
WGO
10'06.00"
2 HOWE, NATHAN
SHE
9'06.00"
3 BARRINGTON, BRODY [706]
WGO
8'00.00"
3 HICKS, BRADLEY [411]
WAP
8'00.00"
5 ZWIEBEL, KALEN [428]
WAP
7'00.00"