ANNA JUNIOR HIGH ROCKET RELAYS
May 11th, 2013
05/11/2013 - 05/11/2013
Meet Scores
MALE TEAM SCORES |
1 | ANNA | ANN | 94.000 |
2 | RUSSIA | RUS | 92.000 |
3 | MINSTER | MNST | 60.000 |
4 | LEHMAN CATH. | LEHC | 48.000 |
5 | RIVERSIDE | DRIV | 36.000 |
6 | FT. LORAMIE | FLOR | 32.000 |
7 | BOTKINS | BOTK | 31.000 |
8 | WAYNESFIELD-GOSHEN | WGO | 26.000 |
9 | HOUSTON | HOU | 21.000 |
10 | NEW KNOXVILLE | NKN | 12.000 |
11 | W. LIBERTY-SALEM | WLS | 6.000 |
FEMALE TEAM SCORES |
1 | MINSTER | MNST | 99.000 |
2 | ANNA | ANN | 70.000 |
3 | LEHMAN CATH. | LEHC | 58.000 |
4 | W. LIBERTY-SALEM | WLS | 50.000 |
5 | RUSSIA | RUS | 44.000 |
6 | FT. LORAMIE | FLOR | 34.000 |
7 | WAYNESFIELD-GOSHEN | WGO | 20.000 |
7 | BOTKINS | BOTK | 20.000 |
9 | HOUSTON | HOU | 16.000 |
10 | NEW KNOXVILLE | NKN | 10.000 |
11 | RIVERSIDE | DRIV | 8.000 |
Event 1 GIRLS 400m Shuttle Hurdle REL. |
# MEET RECORD: New Bremen 1:12.80 1998 |
NAME TEAM MARK
1 Lehman Cath. A Lehman Cath. 1:14.62
2 Anna A Anna 1:17.20
3 Minster A Minster 1:18.14
4 W. Liberty-Salem A W. Liberty-Salem 1:22.86
5 Russia A Russia 1:24.91
6 Waynesfield-Goshen A Waynesfield-Goshen 1:26.26
7 Ft. Loramie A Ft. Loramie 1:36.99
8 Houston A Houston 1:37.66
9 Riverside A Riverside 1:38.82
Event 2 BOYS 440m Shuttle Hurdle REL. |
# MEET RECORD: Lehman 1:07.40 2011 |
NAME TEAM MARK
1 Anna A Anna 1:17.15
2 Russia A Russia 1:21.08
3 Riverside A Riverside 1:21.32
4 Lehman Cath. A Lehman Cath. 1:23.47
5 Minster A Minster 1:23.86
6 Ft. Loramie A Ft. Loramie 1:24.15
7 Houston A Houston 1:26.03
Event 3 GIRLS 3200m Distance Medley REL. |
# MEET RECORD: Minster :10:17.70 2000 |
NAME TEAM MARK
1 Minster A Minster 10:50.44
W. Liberty-Salem A W. Liberty-Salem NT
Russia A Russia NT
Botkins A Botkins NT
Lehman Cath. A Lehman Cath. NT
Houston A Houston NT
New Knoxville A New Knoxville NT
Anna A Anna NT
Ft. Loramie A Ft. Loramie NT
Event 4 BOYS 3200m Distance Medley REL. |
# MEET RECORD: Russia 9:21.98 2012 |
NAME TEAM MARK
1 Russia A Russia 9:54.66
2 Ft. Loramie A Ft. Loramie 10:03.74
3 Anna A Anna 10:15.17
4 Minster A Minster 10:30.78
5 W. Liberty-Salem A W. Liberty-Salem 10:46.67
6 Lehman Cath. A Lehman Cath. 11:01.62
7 New Knoxville A New Knoxville 11:07.50
8 Houston A Houston 11:09.00
9 Botkins A Botkins 11:12.00
10 Riverside A Riverside 11:46.00
Event 5 GIRLS 800m Sprint Medley REL. |
# MEET RECORD: Minster 1:59.62 2012 |
NAME TEAM MARK
1 Anna A Anna 2:05.45
2 Lehman Cath. A Lehman Cath. 2:06.36
3 Minster A Minster 2:10.49
4 Botkins A Botkins 2:18.69
5 Ft. Loramie A Ft. Loramie 2:20.94
6 Russia A Russia 2:23.76
7 Riverside A Riverside 2:26.03
8 New Knoxville A New Knoxville 2:26.73
9 Houston A Houston 2:31.06
10 W. Liberty-Salem A W. Liberty-Salem 2:38.30
Event 6 BOYS 800m Sprint Medley REL. |
# MEET RECORD: Anna 1:45.44 2008 |
NAME TEAM MARK
1 Anna A Anna 1:52.69
2 Russia A Russia 1:54.06
3 Ft. Loramie A Ft. Loramie 1:55.40
4 Minster A Minster 1:57.22
5 Riverside A Riverside 1:57.60
6 Waynesfield-Goshen A Waynesfield-Goshen 2:00.40
7 Botkins A Botkins 2:00.42
8 W. Liberty-Salem A W. Liberty-Salem 2:09.56
9 Houston A Houston 2:11.30
10 New Knoxville A New Knoxville 2:23.89
Event 7 GIRLS 4x200m Relay |
# MEET RECORD: Franklin Monroe 1:52.60 2001 |
NAME TEAM MARK
1 Minster A Minster 1:58.91
2 W. Liberty-Salem A W. Liberty-Salem 2:04.42
3 Waynesfield-Goshen A Waynesfield-Goshen 2:05.13
4 Anna A Anna 2:10.56
5 Lehman Cath. A Lehman Cath. 2:11.09
6 Ft. Loramie A Ft. Loramie 2:13.49
7 Houston A Houston 2:18.03
8 New Knoxville A New Knoxville 2:18.23
9 Russia A Russia 2:28.56
Event 8 BOYS 4x200m Relay |
# MEET RECORD: Minster 1:43.10 2005 |
NAME TEAM MARK
1 Russia A Russia 1:49.05
2 Anna A Anna 1:51.15
3 Lehman Cath. A Lehman Cath. 1:51.30
4 Botkins A Botkins 1:54.95
5 Minster A Minster 1:56.27
6 Riverside A Riverside 2:00.64
7 Houston A Houston 2:08.03
8 W. Liberty-Salem A W. Liberty-Salem 2:17.59
9 Ft. Loramie A Ft. Loramie 2:18.16
10 New Knoxville A New Knoxville 2:22.26
11 Waynesfield-Goshen A Waynesfield-Goshen 2:32.31
Event 9 GIRLS 4x800m Relay |
# MEET RECORD: Minster :10:17.50 2000 |
NAME TEAM MARK
1 Minster A Minster 11:30.04
2 Russia A Russia 11:47.34
3 W. Liberty-Salem A W. Liberty-Salem 11:59.48
4 Anna A Anna 12:38.81
5 Ft. Loramie A Ft. Loramie 12:45.90
6 Lehman Cath. A Lehman Cath. 12:58.64
7 Botkins A Botkins 13:05.03
8 New Knoxville A New Knoxville 14:28.07
Event 10 BOYS 4x800m Relay |
# MEET RECORD: Minster 9:39.39 2011 |
NAME TEAM MARK
1 Russia A Russia 10:08.75
2 Anna A Anna 10:21.36
3 Minster A Minster 10:35.94
4 Ft. Loramie A Ft. Loramie 10:48.57
5 Botkins A Botkins 11:01.88
6 Houston A Houston 11:16.28
7 New Knoxville A New Knoxville 11:29.71
8 Lehman Cath. A Lehman Cath. 12:02.80
9 W. Liberty-Salem A W. Liberty-Salem 12:03.03
10 Riverside A Riverside 14:05.05
Event 11 GIRLS 4x100m Relay |
# MEET RECORD: Waynesfield Goshen 54.89 2008 |
NAME TEAM MARK
1 Anna A Anna 57.79
2 Minster A Minster 57.81
3 W. Liberty-Salem A W. Liberty-Salem 57.89
4 Waynesfield-Goshen A Waynesfield-Goshen 59.25
5 Lehman Cath. A Lehman Cath. 1:00.38
6 Ft. Loramie A Ft. Loramie 1:01.20
7 Houston A Houston 1:02.57
8 Riverside A Riverside 1:04.44
9 Botkins A Botkins 1:04.65
10 New Knoxville A New Knoxville 1:05.12
Event 12 BOYS 4x100m Relay |
# MEET RECORD: Minster 48.73 2012 |
NAME TEAM MARK
1 Lehman Cath. A Lehman Cath. 52.55
2 Anna A Anna 53.34
3 Riverside A Riverside 53.36
4 Minster A Minster 53.56
5 Ft. Loramie A Ft. Loramie 54.88
6 Botkins A Botkins 55.89
7 New Knoxville A New Knoxville 56.48
8 Russia A Russia 58.79
9 Houston A Houston 1:00.20
10 Waynesfield-Goshen A Waynesfield-Goshen 1:01.02
11 W. Liberty-Salem A W. Liberty-Salem 1:06.75
Event 13 GIRLS 4x400m Relay |
# MEET RECORD: Franklin Monroe 4:25.50 2001 |
NAME TEAM MARK
1 Lehman Cath. A Lehman Cath. 4:38.29
2 W. Liberty-Salem A W. Liberty-Salem 4:40.69
3 Minster A Minster 4:47.28
4 Russia A Russia 4:57.24
5 Botkins A Botkins 4:59.76
6 Ft. Loramie A Ft. Loramie 5:04.10
7 Anna A Anna 5:17.51
8 Houston A Houston 5:20.17
9 New Knoxville A New Knoxville 5:33.93
Event 14 BOYS 4x400m Relay |
# MEET RECORD: Ben Logan 3:57.70 2006 |
NAME TEAM MARK
1 Russia A Russia 4:04.85
2 Lehman Cath. A Lehman Cath. 4:15.65
3 Waynesfield-Goshen A Waynesfield-Goshen 4:16.15
4 Botkins A Botkins 4:16.58
5 Anna A Anna 4:22.91
6 Minster A Minster 4:26.87
7 Houston A Houston 4:33.71
8 Riverside A Riverside 4:36.72
9 W. Liberty-Salem A W. Liberty-Salem 4:40.40
10 Ft. Loramie A Ft. Loramie 4:40.63
Event 15 GIRLS Discus Throw |
# MEET RECORD: New Bremen 230'03.00" 2000 |
NAME TEAM MARK
1 Savanah Luthman Minster 74'07.00"
2 Emily Bohman Russia 70'06.00"
3 Shelby MacKenbach Botkins 70'02.00"
4 Alice Schmiesing Minster 66'11.00"
5 Madison Haught Botkins 66'04.00"
6 Halie Gilroy Waynesfield-Goshen 65'07.00"
7 Sarah Huwer Minster 65'00.00"
8 Kaitlin Eilerman Ft. Loramie 62'10.00"
9 Mishaylee O'Reilly Russia 60'06.00"
10 Hailey Wick Lehman Cath. 57'11.00"
11 Kylee Sherman Russia 54'04.00"
12 Kristin Davidson Riverside 53'00.00"
13 Julia Millirans Waynesfield-Goshen 52'03.00"
14 Cheyenne Wyan Anna 49'02.00"
14 Kearstin Severt Riverside 49'02.00"
16 Lyrica Lorenz W. Liberty-Salem 48'00.00"
17 Joanna Frankenberg New Knoxville 47'04.00"
18 Sammi Roe Anna 47'01.00"
19 Danielle Poeppelman Ft. Loramie 46'08.00"
20 Alaina Pleiman Ft. Loramie 46'02.00"
21 Olivia Rollins New Knoxville 44'09.00"
22 Laura Grooms W. Liberty-Salem 44'07.00"
23 Sophie Hoelscher New Knoxville 44'06.00"
24 Valerie Christman Botkins 43'01.00"
25 Peyton Hennessey Anna 41'02.00"
26 Amanda Parker Riverside 40'05.00"
27 Kursten Nisonger W. Liberty-Salem 39'00.00"
28 Maria Adams Lehman Cath. 37'06.00"
29 Natalie Schmidt Lehman Cath. 32'09.00"
=RELAY RESULTS=
1 TEAM A Minster 206'06.00"
2 TEAM A Russia 185'04.00"
3 TEAM A Botkins 179'07.00"
4 TEAM A Ft. Loramie 155'08.00"
5 TEAM A Riverside 142'07.00"
6 TEAM A Anna 137'05.00"
7 TEAM A New Knoxville 136'07.00"
8 TEAM A W. Liberty-Salem 131'07.00"
9 TEAM A Lehman Cath. 128'02.00"
10 TEAM A Waynesfield-Goshen 117'10.00"
Event 16 BOYS Discus Throw |
# MEET RECORD: Minster 385'04.00" 2001 |
NAME TEAM MARK
1 Tony Winner Minster 123'07.00"
2 Aaron Kitzmiller Minster 113'09.00"
2 Josh Miller Botkins 113'09.00"
4 Joe Shuga Botkins 113'04.00"
5 Drew Schmitz Anna 111'08.00"
6 Drew Poling Russia 105'02.00"
7 Nathan Osborne Anna 104'04.00"
8 Nick Topp New Knoxville 91'01.00"
9 Jordan Wells Anna 89'02.00"
10 Tim Buechter Lehman Cath. 88'04.00"
11 Trevor Burden W. Liberty-Salem 83'11.00"
12 Chance Goubeaux Minster 82'06.00"
13 Levi Lavy Russia 80'08.00"
13 Nick Thobe New Knoxville 80'08.00"
15 Caden Spencer Waynesfield-Goshen 76'03.00"
16 Xavier Pax Botkins 69'09.00"
17 Cj Wooddell Houston 69'02.00"
18 Nate Hausfeld Ft. Loramie 64'03.00"
19 Lane Farrior Houston 64'02.00"
20 Brock Waitman Waynesfield-Goshen 63'06.00"
21 Brant Coverstone Russia 58'11.00"
22 Kole Egbert Ft. Loramie 55'09.00"
23 Sam Jackson Riverside 54'06.00"
24 Blake Leffel Lehman Cath. 54'04.00"
25 Alexander Carey Riverside 52'08.00"
25 Michael Wesner Lehman Cath. 52'08.00"
27 Ethan Miller Waynesfield-Goshen 50'01.00"
28 Sam Puthoff Ft. Loramie 47'11.00"
29 Tc Stryker Riverside 44'10.00"
30 Austin Albers New Knoxville 44'08.00"
31 Troyer Hostetler W. Liberty-Salem 38'11.00"
Trevan Marchal W. Liberty-Salem NM
=RELAY RESULTS=
1 TEAM A Minster 319'10.00"
2 TEAM A Anna 305'02.00"
3 TEAM A Botkins 296'10.00"
4 TEAM A Russia 244'09.00"
5 TEAM A New Knoxville 216'05.00"
6 TEAM A Lehman Cath. 195'04.00"
7 TEAM A Waynesfield-Goshen 189'10.00"
8 TEAM A Ft. Loramie 167'11.00"
9 TEAM A Riverside 152'00.00"
10 TEAM A Houston 133'04.00"
11 TEAM A W. Liberty-Salem 122'10.00"
Event 17 GIRLS High Jump |
# MEET RECORD: Lima Central Catholi 14'04.00" 2001 |
NAME TEAM MARK
1 Jordyn Heitbrink Minster 5'02.00"
2 Kennedy Glover Anna 4'10.00"
3 Lilly York Ft. Loramie 4'06.00"
4 Janie Kopus W. Liberty-Salem 4'04.00"
4 Amanda Winner Minster 4'04.00"
4 Krista Gehret Anna 4'04.00"
7 Gracie Hawson Riverside 4'02.00"
7 Sierra McCall W. Liberty-Salem 4'02.00"
9 Abby Maggi New Knoxville 4'00.00"
9 Katie Hartsel W. Liberty-Salem 4'00.00"
9 Brooke Gephart Anna 4'00.00"
9 Brittany Bambauer New Knoxville 4'00.00"
13 Brittany Timmerman Houston 3'06.00"
13 Caity Falls Houston 3'06.00"
13 Danielle Poeppelman Ft. Loramie 3'06.00"
13 Maddi Fortman Ft. Loramie 3'06.00"
13 Caitlin Short Houston 3'06.00"
13 Madeline McFarland Lehman Cath. 3'06.00"
13 Maria Adams Lehman Cath. 3'06.00"
13 Regan Wuebker Minster 3'06.00"
13 Makenna Luedeke New Knoxville 3'06.00"
13 Caitlynn Elliot Riverside 3'06.00"
13 Maddi Voisard Lehman Cath. 3'06.00"
Hayli Evans Riverside FOUL
=RELAY RESULTS=
1 TEAM A Anna 13'02.00"
2 TEAM A Minster 13'00.00"
3 TEAM A W. Liberty-Salem 12'06.00"
4 TEAM A New Knoxville 11'06.00"
5 TEAM A Ft. Loramie 11'06.00"
6 TEAM A Lehman Cath. 10'06.00"
7 TEAM A Houston 10'06.00"
8 TEAM A Riverside 7'08.00"
Event 18 BOYS High Jump |
# MEET RECORD: West Liberty Salem 15'08.00" 1999 |
NAME TEAM MARK
1 Connor Metz Russia 5'02.00"
2 Jeremy Kauffman Minster 5'01.00"
3 Drew Sherman Russia 5'00.00"
4 Jared Huelsman Minster 4'10.00"
4 Drew Poling Russia 4'10.00"
4 Kurt Waters Riverside 4'10.00"
4 Joel Gaier Anna 4'10.00"
8 Peyton Scherrer Riverside 4'08.00"
8 Seth Brown Lehman Cath. 4'08.00"
8 Joey Cummings Anna 4'08.00"
11 Dalton Lowery Riverside 4'06.00"
11 Jake Earhart Lehman Cath. 4'06.00"
11 Dylan Arnold Lehman Cath. 4'06.00"
Brandon Buck Anna NM
Ryan Cavanaugh Minster NM
=RELAY RESULTS=
1 TEAM A Russia 15'00.00"
2 TEAM A Riverside 14'00.00"
3 TEAM A Lehman Cath. 13'08.00"
4 TEAM A Minster 9'11.00"
5 TEAM A Anna 9'06.00"
Event 19 GIRLS Long Jump |
# MEET RECORD: New Bremen 42'02.25" 1998 |
NAME TEAM MARK
1 Moriah Pauley Lehman Cath. 13'05.75"
2 Caitlin Hinds Waynesfield-Goshen 13'05.50"
3 Brogan McIver Lehman Cath. 13'03.00"
4 Maeve Hilgefort Ft. Loramie 12'11.00"
5 Taylor Ernst Ft. Loramie 12'10.00"
6 Kaitrin O'Leary Lehman Cath. 12'08.50"
6 Sara Ripploh Minster 12'08.50"
8 Bailie Barrington Waynesfield-Goshen 12'08.25"
9 Rebekah Emerson Anna 12'01.50"
10 Audrey Voisard Russia 11'10.50"
10 Savannah Manger Anna 11'10.50"
12 Mariana Shank W. Liberty-Salem 11'08.50"
13 Leah Brandewie Minster 11'08.00"
14 Ashley Landis Anna 11'07.75"
15 Allie Voisard Houston 11'04.75"
16 Regan Wuebker Minster 10'09.50"
17 Emilea Delisle New Knoxville 9'07.00"
18 Ailia Dewitt Houston 9'06.75"
19 Nikki Allen Ft. Loramie 9'03.25"
20 Hanna Cassel Houston 9'02.00"
21 Julia Monnin Russia 9'01.00"
21 Amelia Werner Waynesfield-Goshen 9'01.00"
23 Sydney Spevak New Knoxville 8'09.25"
24 Gabby Spencer W. Liberty-Salem 8'07.00"
25 Claudia Heitkamp Russia 8'06.50"
26 Sydney Greer New Knoxville 7'08.50"
27 Alexa Smith W. Liberty-Salem 7'05.50"
=RELAY RESULTS=
1 TEAM A Lehman Cath. 39'05.25"
2 TEAM A Anna 35'07.75"
3 TEAM A Waynesfield-Goshen 35'02.75"
4 TEAM A Minster 35'02.00"
5 TEAM A Ft. Loramie 35'00.25"
6 TEAM A Houston 30'01.50"
7 TEAM A Russia 29'06.00"
8 TEAM A W. Liberty-Salem 27'09.00"
9 TEAM A New Knoxville 26'00.75"
Event 20 BOYS Long Jump |
# MEET RECORD: Waynesfield Goshen 51'05.00" 2011 |
NAME TEAM MARK
1 Drew Sherman Russia 17'03.50"
2 Quentin Cox Houston 15'05.50"
3 Jordan Rchards Anna 15'03.50"
4 Aldo Barrera Lehman Cath. 15'02.00"
5 Blake Sacks Riverside 15'01.25"
6 Tyler Eller Waynesfield-Goshen 15'01.00"
6 Sam Cook Russia 15'01.00"
8 Josh Searson Waynesfield-Goshen 14'09.75"
9 Seth Stoodt Houston 14'09.00"
10 Clay George Russia 14'08.00"
11 Trevor Grieves Anna 14'07.00"
12 Ryan Steinke Anna 14'04.50"
13 Gavin Anderson Riverside 14'01.50"
14 Gabe James Waynesfield-Goshen 13'11.50"
15 Alec Huber Minster 13'03.00"
16 Tyler Tingler Houston 12'09.50"
17 Brandon Barhorst Lehman Cath. 12'07.50"
17 Shea Swick Ft. Loramie 12'07.50"
19 Max Prenger Minster 12'05.50"
20 Alvaro Barrera Lehman Cath. 12'05.00"
21 Matt Branscum Ft. Loramie 12'02.50"
22 Derek Strayer Riverside 12'00.50"
23 Nick Pleiman Ft. Loramie 11'08.00"
24 Jack Bartholomew New Knoxville 11'07.50"
25 Jordan Brackman Minster 11'03.00"
26 Sean Quigley New Knoxville 9'11.25"
27 Tristin Thompson New Knoxville 9'09.00"
Brandon Wolfe W. Liberty-Salem NM
Levi Moell W. Liberty-Salem NM
Tanner Workman W. Liberty-Salem NM
=RELAY RESULTS=
1 TEAM A Russia 47'00.50"
2 TEAM A Anna 44'03.00"
3 TEAM A Waynesfield-Goshen 43'10.25"
4 TEAM A Houston 43'00.00"
5 TEAM A Riverside 41'03.25"
6 TEAM A Lehman Cath. 40'02.50"
7 TEAM A Minster 36'11.50"
8 TEAM A Ft. Loramie 36'06.00"
9 TEAM A New Knoxville 31'03.75"
Event 21 GIRLS Shot Put |
# MEET RECORD: Minster 96'09.00" 2011 |
NAME TEAM MARK
1 Savanah Luthman Minster 40'06.50"
2 Julia Millirans Waynesfield-Goshen 32'09.50"
3 Kylee Sherman Russia 30'07.00"
4 Tessa Brown Lehman Cath. 30'01.50"
5 Claudia Counts Russia 29'03.00"
6 Sarah Huwer Minster 28'00.00"
7 Sophie Farguarson W. Liberty-Salem 27'07.50"
8 Madison Haught Botkins 27'06.00"
9 Mishaylee O'Reilly Russia 27'03.00"
10 Danielle Poeppelman Ft. Loramie 26'04.50"
11 Shelby MacKenbach Botkins 25'11.50"
12 Kaitlin Eilerman Ft. Loramie 25'07.00"
13 Hanna Cassel Houston 25'03.00"
14 Caity Falls Houston 25'02.00"
15 Laura Grooms W. Liberty-Salem 24'06.50"
16 Moriah Pauley Lehman Cath. 24'03.00"
17 Alice Schmiesing Minster 24'00.00"
18 Sammi Roe Anna 23'05.00"
19 Emily Picker Houston 23'01.00"
20 Peyton Hennessey Anna 22'11.00"
21 Halie Gilroy Waynesfield-Goshen 22'06.00"
22 Olivia Rollins New Knoxville 22'01.00"
23 Sophie Hoelscher New Knoxville 21'03.50"
24 Lyrica Lorenz W. Liberty-Salem 20'07.50"
25 Cheyenne Wyan Anna 20'01.00"
26 Alaina Pleiman Ft. Loramie 20'00.50"
27 Natalie Schmidt Lehman Cath. 19'06.50"
28 Alisia Hoskins Botkins 18'11.50"
29 Sydney Spevak New Knoxville 17'09.50"
=RELAY RESULTS=
1 TEAM A Minster 92'06.50"
2 TEAM A Russia 87'01.00"
3 TEAM A Lehman Cath. 73'11.00"
4 TEAM A Houston 73'06.00"
5 TEAM A W. Liberty-Salem 72'09.50"
6 TEAM A Botkins 72'05.00"
7 TEAM A Ft. Loramie 72'00.00"
8 TEAM A Anna 66'05.00"
9 TEAM A New Knoxville 61'02.00"
10 TEAM A Waynesfield-Goshen 55'03.50"
Event 22 BOYS Shot Put |
# MEET RECORD: Minster 113'09.00" 2004 |
NAME TEAM MARK
1 Nathan Osborne Anna 39'04.00"
2 Josh Miller Botkins 38'10.50"
3 Aaron Kitzmiller Minster 36'06.00"
4 Drew Schmitz Anna 36'02.50"
5 Joe Shuga Botkins 35'10.00"
6 Riley Thomes Minster 35'03.00"
7 Noah Drees Russia 33'11.00"
8 Wyatt Long Lehman Cath. 32'08.00"
9 Tony Winner Minster 32'02.00"
10 Joel Wren Riverside 31'11.00"
11 Logan Cathcart Anna 31'08.00"
12 Nick Topp New Knoxville 31'01.00"
13 Hunter Goings Riverside 30'11.00"
14 Trevor Burden W. Liberty-Salem 30'08.50"
15 Brock Waitman Waynesfield-Goshen 29'08.50"
16 Nick Thobe New Knoxville 27'03.00"
17 Mitchell Heuing Russia 27'01.00"
18 Nate Hausfeld Ft. Loramie 27'00.50"
19 Michael Wesner Lehman Cath. 26'08.50"
20 Xavier Pax Botkins 26'08.00"
21 Cj Wooddell Houston 26'07.00"
22 Sam Puthoff Ft. Loramie 24'00.00"
23 Caden Spencer Waynesfield-Goshen 22'07.50"
24 Cole Simons Russia 22'03.00"
25 Austin Spring Waynesfield-Goshen 21'07.50"
26 Kole Egbert Ft. Loramie 21'00.00"
27 Lane Farrior Houston 19'05.00"
28 Blake Leffel Lehman Cath. 16'07.00"
29 Austin Thatcher New Knoxville 16'05.00"
30 Sam Jackson Riverside 16'04.50"
31 Troyer Hostetler W. Liberty-Salem 15'01.50"
Michael Kelly W. Liberty-Salem NM
=RELAY RESULTS=
1 TEAM A Anna 107'02.50"
2 TEAM A Minster 103'11.00"
3 TEAM A Botkins 101'04.50"
4 TEAM A Russia 83'03.00"
5 TEAM A Riverside 79'02.50"
6 TEAM A Lehman Cath. 75'11.50"
7 TEAM A New Knoxville 74'09.00"
8 TEAM A Waynesfield-Goshen 73'11.50"
9 TEAM A Ft. Loramie 72'00.50"
10 TEAM A Houston 46'00.00"
11 TEAM A W. Liberty-Salem 45'10.00"
Event 23 GIRLS Pole Vault |
# MEET RECORD: Minster 23'06.00" 2012 |
NAME TEAM MARK
1 Alyssa Benavente Anna 7'06.00"
2 Emily Bohman Russia 7'00.00"
2 Grace Butler Minster 7'00.00"
2 Lisa Borges Minster 7'00.00"
5 Lindsay Roetgerman Minster 6'06.00"
6 Janie Kopus W. Liberty-Salem 6'00.00"
6 Kylee Sherman Russia 6'00.00"
8 Tara Neer Anna 5'06.00"
8 Rachel Shoemaker Anna 5'06.00"
Mariana Shank W. Liberty-Salem NM
Alaina Pleiman Ft. Loramie NM
Caitlin Bollheimer Ft. Loramie NM
Caitlin Meyer Ft. Loramie NM
=RELAY RESULTS=
1 TEAM A Minster 20'06.00"
2 TEAM A Anna 18'06.00"
3 TEAM A Russia 13'00.00"
4 TEAM A W. Liberty-Salem 6'00.00"
Event 24 BOYS Pole Vault |
# MEET RECORD: Russsia 28'00.00" 2012 |
NAME TEAM MARK
1 Logan Konst Anna 11'07.25"
2 Cole Tebbe Russia 10'06.00"
3 Josh Searson Waynesfield-Goshen 10'00.00"
4 Alan Holdheidie Ft. Loramie 9'06.00"
5 Jacob Harris Anna 8'06.00"
6 Ethan Burd Anna 8'00.00"
7 Patrick Curl Houston 7'06.00"
7 Zane Wicker Waynesfield-Goshen 7'06.00"
7 Jaden Maxwell Waynesfield-Goshen 7'06.00"
10 Anthony Boehnlein Minster 7'00.00"
10 Kaleib Freisthuler Houston 7'00.00"
Caleb Pleiman Ft. Loramie NM
Isaac Schmesing Minster NM
Tristan Stangel Houston NM
Jordan Brackman Minster NM
Matt Siefring Russia NM
Peter Art Russia NM
Bradyn Ransdell Ft. Loramie NM
=RELAY RESULTS=
1 TEAM A Anna 28'01.25"
2 TEAM A Waynesfield-Goshen 25'00.00"
3 TEAM A Houston 14'06.00"
4 TEAM A Russia 10'06.00"
5 TEAM A Ft. Loramie 9'06.00"
6 TEAM A Minster 7'00.00"
[Top of Page] [Event List]