Licensed to: Ridgemont
Ridgemont Athletic Complex
April 30, 2022
04/30/2022 - 04/30/2022
Meet Scores
Meet Results
MALE TEAM SCORES 1 RIDGEDALE 6770 109.000 2 RIDGEMONT 6976 107.000 3 UPPER SCIOTO VALLEY 7524 65.000 4 WAYNESFIELD-GOSHEN 7200 62.500 5 CALVARY CHRISTIAN BCC2 52.000 6 CORY-RAWSON 6962 29.500 7 ST. JOHN'S SCHOOL SJOS 29.000 8 TEMPLE CHRISTIAN 9075 14.000 9 RIVERSIDE 6127 10.000 10 PERRY 6334 9.000 FEMALE TEAM SCORES 1 WAYNESFIELD-GOSHEN 7200 99.000 2 RIDGEMONT 6976 90.000 3 ST. JOHN'S SCHOOL SJOS 80.000 4 RIDGEDALE 6770 72.000 5 CORY-RAWSON 6962 49.000 6 RIVERSIDE 6127 21.000 7 UPPER SCIOTO VALLEY 7524 15.000 8 TEMPLE CHRISTIAN 9075 14.000 8 CALVARY CHRISTIAN BCC2 14.000 10 PERRY 6334 3.000
Event 1 GIRLS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
13:14.15
2 Ridgemont A
Ridgemont
14:04.68
Event 2 BOYS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Upper Scioto Valley A
Upper Scioto Valley
11:19.05
2 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
13:05.65
3 Ridgemont A
Ridgemont
13:50.22
Event 3 GIRLS 100m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Maddie McKenzie
Ridgedale
18.11
2 Cam Thiel
Ridgedale
18.28
3 Mak Kariuki
Calvary Christian
18.91
4 Ruth Eckstein
Ridgemont
19.69
5 Antaisha Adams
Perry
19.97
6 Brooklyn DeWitt
Waynesfield-Goshen
20.03
7 Becca Shelt
Ridgemont
21.75
8 Mary Grimm
St. John's School
22.46
9 Asia Boehm
Cory-Rawson
24.94
10 Alyssa Ball
St. John's School
25.66
Raegan Hayes
Temple Christian
NT
Event 4 BOYS 110m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Lane Steinke
Waynesfield-Goshen
17.19
2 Jon Cromer
Ridgemont
18.18
3 Jacob Magness
Perry
20.03
4 Bradey Miller
Waynesfield-Goshen
20.46
5 Kody Kiser
Ridgemont
21.11
Event 5 GIRLS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Hazel Dixon
Cory-Rawson
13.69
2 Maddie McKenzie
Ridgedale
14.02
3 NaTalya Wilson
Temple Christian
14.19
4 Lexie Stump
Waynesfield-Goshen
14.44
5 Ellie Keuneke
Cory-Rawson
14.49
6 Antaisha Adams
Perry
14.59
7 Rayne Givens
Waynesfield-Goshen
14.62
8 Cami Leng
St. John's School
14.84
9 Kate Stahler
Ridgemont
14.91
10 Bre Vermillion
Ridgemont
15.09
11 Emily Harp
Upper Scioto Valley
15.11
12 Shaye McGill
Riverside
15.19
13 Kylee Brown
Ridgedale
16.44
14 JoJo Little
Upper Scioto Valley
16.56
15 Addison Wolmerdorff
St. John's School
20.40
Event 6 BOYS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Nehemiah Dillion
Calvary Christian
12.18
2 J.J. Slaughterbeck
Ridgedale
12.25
3 Ryan Roberts
Upper Scioto Valley
12.65
3 Jayden Sifrit
Ridgemont
12.65
5 Nathan Gregorowicz
Cory-Rawson
12.92
6 Devan Ramsey
Ridgemont
12.97
7 Lincoln Thrush
St. John's School
13.30
8 Toby Helton
Upper Scioto Valley
13.31
9 Christian Rogan
Calvary Christian
13.37
10 Kolton Webb
Waynesfield-Goshen
13.87
11 Reed Waitman
Waynesfield-Goshen
14.36
12 Nolyn Wright
Temple Christian
14.46
13 Lincoln Firestone
St. John's School
16.02
14 Dylan Whippermen
Ridgedale
17.20
Event 9 GIRLS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Hannah Boehm
St. John's School
6:19.00
2 Abby Dulebohn
Waynesfield-Goshen
6:20.00
3 Audrey Clark
St. John's School
7:01.00
4 Chloe Frye
Waynesfield-Goshen
7:10.00
5 Anna Ramsey
Ridgemont
7:32.00
6 Maddie Gossard
Ridgemont
8:19.00
Event 10 BOYS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Issak Lust
Ridgedale
5:25.00
2 Lincoln Roell
Calvary Christian
5:30.00
3 Carter Oglesbee
Upper Scioto Valley
5:49.00
4 Bryan Ferrell
St. John's School
6:00.00
5 Braiden Zapp
Upper Scioto Valley
6:44.00
6 Cainen Pimentel-Melching
Perry
6:47.00
7 Jayden Duvernay
Waynesfield-Goshen
7:01.00
8 Connor Eckstein
Ridgemont
7:11.00
Daniel Chapman
Ridgemont
NT
Event 11 GIRLS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Cory-Rawson A
Cory-Rawson
59.38
2 Ridgedale A
Ridgedale
1:00.13
3 Ridgemont A
Ridgemont
1:03.43
4 Upper Scioto Valley A
Upper Scioto Valley
1:06.68
5 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
1:12.33
Event 12 BOYS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Ridgemont A
Ridgemont
50.62
2 Upper Scioto Valley A
Upper Scioto Valley
54.87
3 Cory-Rawson A
Cory-Rawson
56.83
4 Calvary Christian A
Calvary Christian
1:03.87
5 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
1:05.47
6 St. John's School A
St. John's School
1:08.03
Event 13 GIRLS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Chelsea Davis
Upper Scioto Valley
1:13.78
2 Jocelyn Hadding
Waynesfield-Goshen
1:14.20
3 Morgan Shockey
Riverside
1:14.52
4 Kate Stahler
Ridgemont
1:14.73
5 Hannah Staton
Ridgedale
1:15.17
6 JoJo Little
Upper Scioto Valley
1:17.27
7 Anna Ramsey
Ridgemont
1:18.67
8 Sydney Barkley
Ridgedale
1:19.20
9 Gracie Gaertner
Calvary Christian
1:30.03
10 Asia Boehm
Cory-Rawson
1:33.37
11 Ava Price
Cory-Rawson
1:38.02
Ava Wirick
St. John's School
NT
Event 14 BOYS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Evan Ricketts
Ridgedale
57.64
2 Breyton Richmond
Ridgedale
58.84
3 Devan Ramsey
Ridgemont
1:05.78
4 Julian Bailey
Upper Scioto Valley
1:06.75
5 Noah Dotson
Waynesfield-Goshen
1:07.76
6 Peter Zink
St. John's School
1:10.19
7 Nolyn Wright
Temple Christian
1:10.61
8 Mason Swavel
Ridgemont
1:10.94
9 Zach Metz
Temple Christian
1:11.80
10 Ian Wills
Calvary Christian
1:12.41
11 Jacob Magness
Perry
1:13.48
12 Ransom Lambert
Calvary Christian
1:15.78
13 Jayden Duvernay
Waynesfield-Goshen
1:21.22
14 Noah Burns
St. John's School
1:23.51
Event 7 GIRLS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 St. John's School A
St. John's School
2:15.37
2 Ridgemont A
Ridgemont
2:16.64
3 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
2:22.09
Event 8 BOYS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Ridgedale A
Ridgedale
1:47.02
2 Ridgemont A
Ridgemont
1:47.47
3 St. John's School A
St. John's School
2:05.73
4 Upper Scioto Valley A
Upper Scioto Valley
2:22.31
5 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
2:31.59
Event 41 GIRLS 200m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Cam Thiel
Ridgedale
34.00
2 Ellie Keuneke
Cory-Rawson
35.69
3 Brooklyn DeWitt
Waynesfield-Goshen
35.77
4 Ruth Eckstein
Ridgemont
36.81
5 Emma Pence
Waynesfield-Goshen
38.79
6 Mary Grimm
St. John's School
40.40
7 Becca Shelt
Ridgemont
42.19
8 Alyssa Ball
St. John's School
46.59
Asia Boehm
Cory-Rawson
NT
Sydney Barkley
Ridgedale
NT
Event 42 BOYS 200m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Lane Steinke
Waynesfield-Goshen
29.13
2 Viny Shuster
Ridgedale
29.88
3 Jon Cromer
Ridgemont
30.25
4 Hunter Damron
Upper Scioto Valley
32.03
5 Jacob Magness
Perry
33.42
6 Kody Kiser
Ridgemont
33.65
7 Andrue Kindle
Upper Scioto Valley
33.74
8 Kolton Webb
Waynesfield-Goshen
34.28
9 Cainen Pimentel-Melching
Perry
38.37
Event 17 GIRLS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Audrey Clark
St. John's School
2:59.61
2 Chloe Frye
Waynesfield-Goshen
3:18.45
3 Lauren Mullins
Ridgemont
3:24.85
4 Kaeleigh Hooker
Ridgemont
3:39.63
Event 18 BOYS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Brogan Weston
Ridgedale
2:21.43
2 John Gaertner
Calvary Christian
2:28.07
3 Logan Twomey
Waynesfield-Goshen
2:38.58
4 Bryan Ferrell
St. John's School
2:39.72
5 Noah Dotson
Waynesfield-Goshen
2:42.15
6 Miles Joseph
Upper Scioto Valley
2:45.07
7 Zach Metz
Temple Christian
2:49.28
8 Julian Bailey
Upper Scioto Valley
2:55.33
9 Mac Rausch
St. John's School
2:57.50
10 Fletch Lambert
Calvary Christian
2:58.86
11 Daniel Chapman
Ridgemont
3:43.00
Connor Eckstein
Ridgemont
NT
Event 19 GIRLS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Lexie Stump
Waynesfield-Goshen
29.92
2 Mak Kariuki
Calvary Christian
30.70
3 Rayne Givens
Waynesfield-Goshen
30.73
4 Kate Stahler
Ridgemont
31.08
5 Cami Leng
St. John's School
31.30
6 Shaye McGill
Riverside
32.15
7 Antaisha Adams
Perry
32.70
8 Hannah Staton
Ridgedale
33.30
8 Morgan Shockey
Riverside
33.30
10 Emily Harp
Upper Scioto Valley
33.66
11 Laurey Wittenmyer
Cory-Rawson
34.78
12 Maddie Gossard
Ridgemont
34.90
13 Kylee Brown
Ridgedale
35.23
14 Lauren Thompson
Upper Scioto Valley
39.34
Aubrie Rentz
Temple Christian
NT
NaTalya Wilson
Temple Christian
NT
Event 20 BOYS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 J.J. Slaughterbeck
Ridgedale
24.67
2 Ryan Roberts
Upper Scioto Valley
25.48
3 Nehemiah Dillion
Calvary Christian
25.89
4 Devan Ramsey
Ridgemont
26.84
5 Hunter Ewing
Ridgemont
26.96
6 Christian Rogan
Calvary Christian
27.60
7 Dakota Peckham
Cory-Rawson
27.84
8 Micheal Deas
Ridgedale
27.89
9 Toby Helton
Upper Scioto Valley
28.05
10 Jackson Firestone
St. John's School
28.53
11 Bradey Miller
Waynesfield-Goshen
29.50
12 Kolton Webb
Waynesfield-Goshen
29.81
13 Conner Niese
Cory-Rawson
31.53
14 Eli Ferrell
St. John's School
38.47
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 St. John's School A
St. John's School
5:16.83
2 Ridgemont A
Ridgemont
5:22.94
3 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
5:40.15
Event 24 BOYS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Ridgedale A
Ridgedale
4:08.71
2 Calvary Christian A
Calvary Christian
4:20.46
3 St. John's School A
St. John's School
4:44.28
4 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
4:45.93
5 Ridgemont A
Ridgemont
4:49.25
6 Upper Scioto Valley A
Upper Scioto Valley
4:49.43
Event 25 GIRLS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Haleigh Townsend
Ridgedale
78'03.00"
2 Callie Comer
Ridgedale
76'11.00"
3 Anna Ramsey
Ridgemont
63'04.00"
4 Gillian Knight
Riverside
58'00.00"
5 Emri Harpster
Waynesfield-Goshen
54'03.00"
6 Laurey Wittenmyer
Cory-Rawson
49'06.00"
7 Emma Lehman
Perry
48'03.00"
8 Kiera Perez
Ridgemont
46'05.00"
9 Maren Wittenbrink
Waynesfield-Goshen
44'01.00"
10 Addison Wolmerdorff
St. John's School
38'05.00"
11 Alyssa Ball
St. John's School
33'10.00"
12 Destin Morris
Perry
31'04.00"
13 Gracie Gaertner
Calvary Christian
28'04.00"
Jozet Stinson
Upper Scioto Valley
NM
Event 26 BOYS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Brody Fultz
Ridgedale
102'10.00"
2 Joel Brooks
Riverside
102'00.00"
3 Nevan Long
Temple Christian
100'11.00"
4 Kaine Ruppright
Ridgemont
91'05.00"
5 Austin Inbody
Cory-Rawson
86'05.00"
6 Owen Haudenschield
Waynesfield-Goshen
86'03.00"
7 Nolyn Wright
Temple Christian
78'00.00"
8 Jacob Millington
Ridgedale
74'05.00"
9 Josh Patterson
Ridgemont
71'09.00"
10 Brody Roberts
Waynesfield-Goshen
71'02.00"
11 Reid Varner
Calvary Christian
56'06.00"
12 Benjamin Tidd
Upper Scioto Valley
52'06.00"
13 Liam Johnson
Cory-Rawson
44'03.00"
14 Elias Adams
Upper Scioto Valley
37'06.00"
Mac Rausch
St. John's School
NM
Event 27 GIRLS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Sarah Lynch
St. John's School
4'03.00"
2 Vaidea Knox
Ridgemont
4'02.00"
3 Ava Price
Cory-Rawson
3'10.00"
4 Audrey Clark
St. John's School
3'04.00"
4 Sydney Barkley
Ridgedale
3'04.00"
Kamy Kiser
Ridgemont
NM
Event 28 BOYS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Mason Howard
Ridgemont
5'02.00"
2 Dakota Peckham
Cory-Rawson
5'02.00"
3 Weston Nichols
Ridgemont
4'08.00"
4 Fletch Lambert
Calvary Christian
4'08.00"
4 Viny Shuster
Ridgedale
4'08.00"
6 Logan Twomey
Waynesfield-Goshen
4'06.00"
6 Hunter Damron
Upper Scioto Valley
4'06.00"
8 D.J. Helton
Upper Scioto Valley
4'04.00"
Cainen Pimentel-Melching
Perry
NM
Ransom Lambert
Calvary Christian
NM
Event 29 GIRLS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Mikayla Pepper
St. John's School
13'01.00"
2 Raegan Hayes
Temple Christian
11'08.75"
3 Morgan Shockey
Riverside
11'05.50"
4 Shaye McGill
Riverside
10'08.25"
5 Mary Grimm
St. John's School
10'07.75"
6 Zoey Miller
Ridgemont
10'06.25"
7 Kaeleigh Hooker
Ridgemont
10'03.00"
8 Liberty Glaser
Waynesfield-Goshen
10'02.25"
9 Karleigh Copeland
Waynesfield-Goshen
7'08.75"
Mak Kariuki
Calvary Christian
NM
Chelsea Davis
Upper Scioto Valley
NM
NaTalya Wilson
Temple Christian
NM
Destin Morris
Perry
NM
Laila Woods
Perry
NM
Event 30 BOYS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Ryan Roberts
Upper Scioto Valley
16'09.50"
2 Mason Howard
Ridgemont
16'02.50"
3 Ethan Moore
Ridgemont
15'08.00"
4 John Gaertner
Calvary Christian
15'00.50"
5 Evan Ricketts
Ridgedale
14'07.00"
6 Lincoln Thrush
St. John's School
14'06.75"
7 Issak Lust
Ridgedale
13'09.50"
8 Jackson Burns
St. John's School
13'07.50"
9 Andrue Kindle
Upper Scioto Valley
13'06.25"
10 Lincoln Roell
Calvary Christian
13'00.75"
11 Zach Metz
Temple Christian
11'06.75"
12 Dominique Moon
Cory-Rawson
10'11.00"
13 Reed Waitman
Waynesfield-Goshen
10'09.00"
14 Brady Chapman
Waynesfield-Goshen
6'09.75"
Event 31 GIRLS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Hazel Dixon
Cory-Rawson
33'03.50"
2 Emri Harpster
Waynesfield-Goshen
29'06.50"
3 Sarah Lynch
St. John's School
28'05.50"
4 Haleigh Townsend
Ridgedale
28'01.75"
5 Katelynn Duffman
Cory-Rawson
26'10.50"
6 Callie Comer
Ridgedale
26'09.50"
7 Cara Leng
St. John's School
25'07.75"
8 Gillian Knight
Riverside
24'08.50"
9 Maren Wittenbrink
Waynesfield-Goshen
22'09.00"
10 Emma Lehman
Perry
22'08.00"
11 Zoey Miller
Ridgemont
20'03.00"
12 Destin Morris
Perry
19'10.50"
13 Kiera Perez
Ridgemont
16'09.50"
14 Gracie Gaertner
Calvary Christian
15'11.11"
Jozet Stinson
Upper Scioto Valley
NM
Event 32 BOYS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Brody Fultz
Ridgedale
36'09.75"
2 Nevan Long
Temple Christian
33'05.75"
3 Jackson Firestone
St. John's School
32'09.00"
4 Austin Inbody
Cory-Rawson
32'01.50"
5 Joel Brooks
Riverside
29'11.00"
6 Owen Haudenschield
Waynesfield-Goshen
29'09.00"
7 Brody Roberts
Waynesfield-Goshen
27'11.25"
8 Kaine Ruppright
Ridgemont
27'09.00"
9 Micheal Deas
Ridgedale
27'07.25"
10 Liam Johnson
Cory-Rawson
21'04.25"
11 Luke Stacklin
Ridgemont
20'11.75"
12 Elias Adams
Upper Scioto Valley
19'02.50"
13 Ian Wills
Calvary Christian
18'10.00"
13 Reid Varner
Calvary Christian
18'10.00"
15 Benjamin Tidd
Upper Scioto Valley
18'01.00"
Event 33 GIRLS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Vaidea Knox
Ridgemont
7'00.00"
2 Lexie Stump
Waynesfield-Goshen
6'00.00"
3 Ruth Eckstein
Ridgemont
5'06.00"
Event 34 BOYS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Lane Steinke
Waynesfield-Goshen
9'00.00"
2 Jon Cromer
Ridgemont
8'00.00"
3 Nathan Gregorowicz
Cory-Rawson
7'06.00"
4 Mason Swavel
Ridgemont
7'00.00"
5 Quinn Dyer
Upper Scioto Valley
6'00.00"
5 Conner Niese
Cory-Rawson
6'00.00"