Licensed to: lBI)LxK@%0D\a<*>/$t_C/S8<|;TBP
05/06/2021 - 05/06/2021
Meet Scores
MALE TEAM SCORES 1 BOTKINS 6126 104.000 1 RIDGEMONT 6976 104.000 3 ELGIN 6494 59.000 4 WAYNESFIELD-GOSHEN 7200 58.000 5 FAIRLAWN 7362 47.000 5 RIVERSIDE 6127 47.000 7 CALVARY CHRISTIAN BCC2 34.000 FEMALE TEAM SCORES 1 BOTKINS 6126 176.000 2 FAIRLAWN 7362 128.000 3 RIDGEMONT 6976 84.000 4 WAYNESFIELD-GOSHEN 7200 46.000 5 ELGIN 6494 11.000 6 RIVERSIDE 6127 4.000
Event 3 GIRLS 100m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Pitts, Delana [20]
Botkins
18.98
2 Burt, Neveah
Fairlawn
19.22
3 Huelskamp, Taylor [26]
Botkins
20.15
4 Eckstein, Ruth
Ridgemont
21.35
5 Caldwell, Bray
Ridgemont
22.31
Event 4 BOYS 110m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Steinke, Lane
Waynesfield-Goshen
18.60
2 Stacklin, Patrick
Ridgemont
18.95
3 Freshour, Nathaniel [130]
Elgin
20.16
4 Kreglow, Carter
Riverside
20.34
5 Cromer, Jon
Ridgemont
21.30
6 Brown, Carson [35]
Botkins
21.72
7 Trimble, Dominac
Riverside
22.17
8 Lambert, Fletcher
Calvary Christian
22.24
9 Lessing, C.J.
Fairlawn
27.23
10 Sharp, Landon
Fairlawn
27.29
Event 5 GIRLS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Heath, Cassie
Fairlawn
13.98
2 Stahler, Kate
Ridgemont
14.64
3 Hutchison, Raegan
Waynesfield-Goshen
15.29
4 Pauly, Isabel [119]
Elgin
15.34
5 Asher, Nicole
Fairlawn
15.77
6 Free, Aliva [25]
Botkins
16.04
7 McGill, Shaye
Riverside
16.12
8 Ball, Amelia
Waynesfield-Goshen
16.14
9 Jutte, Andrea [27]
Botkins
17.02
10 Miller, Zoey
Ridgemont
20.15
11 Kuba, Julia [118]
Elgin
29.47
Event 6 BOYS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Thomas, Kaden [137]
Elgin
12.42
2 Clary, Ayden
Riverside
12.49
3 Howard, Mason
Ridgemont
13.47
4 Withrow, Kylin
Fairlawn
13.55
5 Rogan, Christian
Calvary Christian
14.09
6 Elliot, Ethan
Fairlawn
14.36
7 Dunham, Jorden
Riverside
14.63
8 Zimpfer, Owen [12]
Botkins
15.74
9 Schmerge, Gavin [41]
Botkins
16.50
10 Chapman, Daniel
Ridgemont
16.70
11 Fraley, Ethan
Waynesfield-Goshen
17.66
Event 9 GIRLS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Mann, Alania [1]
Botkins
5:48.60
2 Bucio, Bella [10]
Botkins
6:08.74
3 Christman, Martha
Fairlawn
6:38.81
4 Longmire, Riley
Fairlawn
6:43.56
5 Streets, Cylee
Ridgemont
7:14.95
6 Winslow, Hallie [108]
Elgin
7:16.35
7 Newland, Olivia
Ridgemont
8:05.13
Event 10 BOYS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Doseck, Collin [6]
Botkins
5:06.69
2 Roell, Lincoln
Calvary Christian
5:38.94
3 Grunden, Jacob
Botkins
5:47.50
4 Spencer, Troy
Waynesfield-Goshen
6:08.40
5 Lessing, C.J.
Fairlawn
6:33.65
6 Eaton, Landon
Ridgemont
6:38.47
7 Cervantes, Aiden [153]
Elgin
6:48.94
8 Eckstein, Connor
Ridgemont
6:52.05
9 Duvernay, Jayden
Waynesfield-Goshen
7:49.00
Event 11 GIRLS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Fairlawn A
Fairlawn
57.71
Heath, Cassie, Eichelberger, R,
Cox, Hayley, Helber, Caleigh
2 Botkins A
Botkins
1:00.20
Roberts, Emma, Huelskamp, Taylor,
Paul, Brynnan, Bajwa, Sophia
3 Ridgemont A
Ridgemont
1:04.14
Billenstein, K, Caldwell, Bray,
Elsasser, Laney, Vermillion, Bre
4 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
1:05.04
Crites, Audrey, Douglas, Kaylee,
Frye, Chloe, High, Conleigh
Event 12 BOYS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Ridgemont A
Ridgemont
55.10
Nichols, Weston, Stacklin, Patrick,
Moore, Ethan, Howard, Mason
2 Fairlawn A
Fairlawn
55.40
Ambos, Zach, Barthauer, Justin,
Elliot, Ethan, Withrow, Kylin
3 Botkins A
Botkins
1:01.63
Tennant, Cohen, Koenig, Ryan,
Zimpfer, Owen, Schmerge, Gavin
4 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
1:11.70
Waitman, Reed, Chapman, Brady,
Canter, Damian, Twomey, Logan
Event 13 GIRLS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Helber, Caleigh
Fairlawn
1:11.92
2 Bucio, Bella [10]
Botkins
1:13.35
3 Hutchison, Raegan
Waynesfield-Goshen
1:15.44
4 Mann, Alania [1]
Botkins
1:15.46
5 Brown, Kendra [110]
Elgin
1:20.21
6 Manns, Elle Livia
Ridgemont
1:22.39
7 Knox, Vaidea
Ridgemont
1:23.76
8 Kuba, Julia [118]
Elgin
2:13.50
Event 14 BOYS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Barthauer, Justin
Fairlawn
59.28
2 Doseck, Collin [6]
Botkins
1:02.23
3 Bender, Isaac
Riverside
1:02.95
4 Rogan, Christian
Calvary Christian
1:06.59
5 Ambos, Zach
Fairlawn
1:08.15
6 Gillette, Ethan [34]
Botkins
1:13.25
7 Seeley, John
Ridgemont
1:13.58
8 Chapman, Daniel
Ridgemont
1:31.85
9 Conley, Gavin [154]
Elgin
2:06.99
Event 7 GIRLS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Fairlawn A
Fairlawn
2:04.00
Lantis, Mae, Cox, Hayley,
Eichelberger, R, Jutte, Aubree
2 Botkins A
Botkins
2:07.02
Paul, Brynnan, Gerstner, Lauren,
Braun, Sophie, Huelskamp, Taylor
3 Ridgemont A
Ridgemont
2:14.86
Billenstein, K, Ramsey, Anna,
Stahler, Kate, Elsasser, Laney
4 Elgin A
Elgin
2:19.22
Brown, Kendra, Blankley, Lilian,
Grim, Shay, Pauly, Isabel
5 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
2:22.00
Ball, Amelia, Douglas, Kaylee,
Frye, Chloe, Crites, Audrey
Event 8 BOYS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Elgin A
Elgin
1:53.20
Thomas, Karson, Johnston, Hunter,
Freshour, Nathaniel, Thomas, Kaden
2 Ridgemont A
Ridgemont
2:04.30
Nichols, Weston, Hites, Braylon,
Eaton, Landon, Swavel, Mason
3 Botkins A
Botkins
2:05.27
Tennant, Cohen, Koenig, Ryan,
Luckey, Robert, Combs, Brodie
4 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
2:16.01
Steinke, Lane, Miller, Bradey,
Porter, Layden, Turner, Jayce
5 Fairlawn A
Fairlawn
2:25.39
Cramer, Grady, Lessing, C.J.,
Sharp, Landon, Sparks, Brady
Event 41 GIRLS 200m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Pitts, Delana [20]
Botkins
33.86
2 Jutte, Aubree
Fairlawn
35.21
3 Burt, Neveah
Fairlawn
35.29
4 Braun, Sophie [14]
Botkins
37.67
5 Caldwell, Bray
Ridgemont
39.61
6 Vermillion, Bre
Ridgemont
40.90
Event 42 BOYS 200m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Freshour, Nathaniel [130]
Elgin
31.78
2 Steinke, Lane
Waynesfield-Goshen
32.29
3 Moore, Ethan
Ridgemont
32.62
4 Cromer, Jon
Ridgemont
34.30
5 Zimpfer, Owen [12]
Botkins
34.57
6 Johnston, Hunter [131]
Elgin
35.33
7 Koenig, Ryan [28]
Botkins
37.89
8 Miller, Bradey
Waynesfield-Goshen
39.00
Event 17 GIRLS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Gutman, Grace [11]
Botkins
2:37.87
2 Klima, Addyson [66]
Botkins
2:38.22
3 Christman, Martha
Fairlawn
2:59.22
4 Crites, Audrey
Waynesfield-Goshen
3:12.47
5 Frye, Chloe
Waynesfield-Goshen
3:13.65
6 Streets, Cylee
Ridgemont
3:24.79
7 Brown, Kendra [110]
Elgin
3:41.69
8 Newland, Olivia
Ridgemont
3:42.37
9 Winslow, Hallie [108]
Elgin
3:45.09
Event 18 BOYS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Barthauer, Justin
Fairlawn
2:24.72
2 Brown, Carson [35]
Botkins
2:28.62
3 Grunden, Jocob [64]
Botkins
2:38.47
4 Lambert, Fletcher
Calvary Christian
2:58.44
5 Copeland, Drake
Waynesfield-Goshen
3:10.47
6 Eckstein, Connor
Ridgemont
3:22.55
7 Chapman, Brady
Waynesfield-Goshen
3:26.79
8 Kearns, Owen
Ridgemont
3:48.90
Event 19 GIRLS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Heath, Cassie
Fairlawn
29.16
2 Eichelberger, Rileigh
Fairlawn
29.44
3 Stahler, Kate
Ridgemont
31.32
4 Paul, Brynnan [29]
Botkins
31.35
5 Gerstner, Lauren [31]
Botkins
31.48
6 High, Conleigh
Waynesfield-Goshen
33.11
7 Elsasser, Laney
Ridgemont
33.64
8 Grim, Shay [117]
Elgin
35.61
9 Blankley, Lilian [112]
Elgin
37.97
Event 20 BOYS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Thomas, Kaden [137]
Elgin
26.18
2 Thomas, Karson [133]
Elgin
26.60
3 Topp, Noah [32]
Botkins
28.91
4 Roell, Lincoln
Calvary Christian
29.08
5 Hites, Braylon
Ridgemont
29.76
6 Combs, Brodie [3]
Botkins
31.32
7 Cramer, Grady
Fairlawn
34.09
8 Seeley, John
Ridgemont
34.40
9 Sparks, Brady
Fairlawn
35.34
10 Shawver, Logan
Waynesfield-Goshen
46.89
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Botkins A
Botkins
4:49.42
Klima, Addyson, Gutman, Grace,
Bucio, Bella, Pitts, Delana
2 Fairlawn A
Fairlawn
4:52.91
Cox, Hayley, Longmire, Riley,
Jutte, Aubree, Helber, Caleigh
3 Ridgemont A
Ridgemont
5:41.72
Manns, Elle Livia, Eckstein, Ruth,
Knox, Vaidea, Streets, Cylee
Event 24 BOYS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Botkins A
Botkins
4:29.28
Brown, Carson, Gillette, Ethan,
Topp, Noah, Doseck, Collin
2 Ridgemont A
Ridgemont
5:06.83
Moore, Ethan, Swavel, Mason,
Eaton, Landon, Seeley, John
3 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
5:24.11
Spencer, Troy, Waitman, Reed,
Anderson, Ricky, Copeland, Drake
Event 25 GIRLS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Davis, Neveah
Fairlawn
89'07.00"
2 Metz, Jana [39]
Botkins
83'11.00"
3 Homan, Norah [44]
Botkins
65'04.00"
4 Harpster, Emri
Waynesfield-Goshen
59'04.00"
5 Green, Jordan
Waynesfield-Goshen
55'04.00"
6 Newland, Olivia
Ridgemont
52'00.00"
7 Wingfield, Lauren
Ridgemont
50'01.00"
8 Molitor, Kara
Fairlawn
49'04.00"
9 Grim, Shay [117]
Elgin
43'06.00"
10 Blankley, Lilian [112]
Elgin
34'01.00"
Event 26 BOYS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Ruppright, Carter
Ridgemont
102'05.00"
2 Pleiman, Colton [67]
Botkins
96'08.00"
3 Brooks, Travis
Riverside
92'01.00"
4 Poeppelman, Evan [36]
Botkins
85'09.00"
5 Porter, Layden
Waynesfield-Goshen
84'04.00"
6 Eaton, Landon
Ridgemont
82'08.00"
7 Ambos, Zach
Fairlawn
80'05.00"
8 Conley, Gavin [154]
Elgin
65'00.00"
9 Brooks, Joel
Riverside
63'02.00"
10 Shawver, Logan
Waynesfield-Goshen
54'01.00"
11 Cervantes, Aiden [153]
Elgin
51'01.00"
Event 27 GIRLS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Braun, Sophie [14]
Botkins
4'04.00"
2 Ramsey, Anna
Ridgemont
4'00.00"
3 Manns, Elle Livia
Ridgemont
3'10.00"
4 Hutchison, Raegan
Waynesfield-Goshen
3'08.00"
Event 28 BOYS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Stacklin, Patrick
Ridgemont
5'00.00"
2 Topp, Noah [32]
Botkins
4'10.00"
3 Lambert, Fletcher
Calvary Christian
4'06.00"
4 Thomas, Karson [133]
Elgin
4'04.00"
5 Withrow, Kylin
Fairlawn
4'04.00"
6 Gillette, Ethan [34]
Botkins
4'00.00"
Event 29 GIRLS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Gerstner, Lauren [31]
Botkins
12'03.50"
2 Ramsey, Anna
Ridgemont
12'02.00"
3 High, Conleigh
Waynesfield-Goshen
12'00.00"
4 McGill, Shaye
Riverside
11'09.00"
5 Longmire, Riley
Fairlawn
11'04.00"
6 Roberts, Emma [7]
Botkins
10'11.00"
7 Douglas, Kaylee
Waynesfield-Goshen
10'00.00"
8 Winslow, Hallie [108]
Elgin
9'05.00"
9 Lantis, Mae
Fairlawn
9'04.00"
10 Miller, Zoey
Ridgemont
8'05.00"
Event 30 BOYS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Steinke, Gage
Waynesfield-Goshen
15'06.50"
2 Howard, Mason
Ridgemont
14'10.00"
3 Elliot, Ethan
Fairlawn
13'09.50"
4 Rogan, Christian
Calvary Christian
12'11.50"
5 Roell, Lincoln
Calvary Christian
12'07.00"
6 Trimble, Dominac
Riverside
12'04.00"
7 Cervantes, Aiden [153]
Elgin
12'04.00"
8 Sparks, Brady
Fairlawn
12'01.00"
9 Swavel, Mason
Ridgemont
11'07.00"
10 Schmerge, Oliver [62]
Botkins
11'00.00"
11 Dunham, Jorden
Riverside
10'05.00"
12 Fraley, Ethan
Waynesfield-Goshen
9'05.50"
13 Miller, Noah [24]
Botkins
7'01.00"
Event 31 GIRLS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Davis, Neveah
Fairlawn
31'09.00"
2 Metz, Jana [39]
Botkins
31'05.25"
3 Billenstein, Kaytlin
Ridgemont
26'08.50"
4 Homan, Norah [44]
Botkins
26'01.50"
5 Harpster, Emri
Waynesfield-Goshen
24'04.50"
6 Banks, Riley
Waynesfield-Goshen
24'01.00"
7 Wingfield, Lauren
Ridgemont
23'05.25"
8 Pauly, Isabel [119]
Elgin
22'08.00"
9 Kuba, Julia [118]
Elgin
11'04.50"
Event 32 BOYS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Pleiman, Colton [67]
Botkins
40'00.00"
2 Clary, Ayden
Riverside
38'01.00"
3 Brooks, Travis
Riverside
36'09.00"
4 Hites, Braylon
Ridgemont
33'06.50"
5 Luckey, Robert [42]
Botkins
33'04.50"
6 Porter, Layden
Waynesfield-Goshen
31'03.00"
7 Ruppright, Carter
Ridgemont
30'04.00"
8 Conley, Gavin [154]
Elgin
21'07.00"
9 Johnston, Hunter [131]
Elgin
21'02.00"
Turner, Jayce
Waynesfield-Goshen
NM
Event 33 GIRLS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Monnin, Aliyah [15]
Botkins
7'06.00"
2 Bajwa, Sophia [5]
Botkins
7'06.00"
3 Eckstein, Ruth
Ridgemont
5'06.00"
4 Knox, Vaidea
Ridgemont
5'06.00"
5 Ball, Amelia
Waynesfield-Goshen
5'00.00"
Event 34 BOYS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Cromer, Jon
Ridgemont
7'06.00"
2 Kreglow, Carter
Riverside
7'00.00"
3 Turner, Jayce
Waynesfield-Goshen
6'00.00"
3 Nichols, Weston
Ridgemont
6'00.00"
5 Spencer, Troy
Waynesfield-Goshen
5'00.00"